Віра Олександрович

Тернопільські депутати сказали: «Па-па, веселих свят!» (фото, відео)

Засідання 4-ї сесії Тернопільської обласної ради закрили сьогодні, 22 грудня.

Голова найвищого представницького органу краю Віктор Овчарук уже через кілька годин роботи побажав депутатам гарних свят і… попрощався до наступної сесії, вже у новому році. Адже те, чим він найбільше переймався - бюджет на 2017 рік, ухвалили.

Зверталися до всіх і про все, що згадали

Працювали депутати дійсно не надто довго, але дещо встигли. Зокрема, підтримали звернення «Про внесення змін до Закону «Про питну воду і питне водопостачання» щодо вдосконалення розрахунків за електричну енергію», а також попросили Президента, Верховну Раду і уряд врегулювати процедуру контролю у надрокористуванні. Про те, що також відбувалося на сесії, читайте ТУТ, ТУТ і ТУТ.

сиротюк
сиротюк

По-перше, політики традиційно «попіарилися» на початку засідання. Таку звичку запровадили нещодавно, але свято її дотримуються. Так, Володимир Болєщук із «Народного контролю» агітував колег підтримати звернення щодо експорту лісу.

[embed]https://youtu.be/9xYvuDzCihg[/embed]

Врешті звернення до Верховної Ради України щодо підтримки мораторію (заборони) на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді (кругляку) депутати підтримали. Як і інше - до Президента України щодо відставки голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої, запропоноване «Свободою» (подібне прийняли 20 грудня у міській раді – чит. ТУТ).

Ухвалили, окрім іншого, звернення до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана і голови Верховної Ради Андрія Парубія про недопущення фінансової централізації у Законі України «Про державний бюджет на 2017 рік».

Децентралізація викликає неоднозначну реакцію

сиротюк
сиротюк

Політична сила, яка заявила про свою умовну опозиційність, нарікала на все: поганий Держбюджет-2017, який прийняли уночі на 21 грудня, недостатнє фінансування армії, а також інші негаразди.

[embed]https://youtu.be/SOTI6XxK1bI[/embed]

На негаразди у процесі децентралізації вказав, у свою чергу, інший свободівець – Олександр Башта. Натомість голова обласної держадміністрації Степан Барна відразу кинувся ту реформу захищати.

барна
барна

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=O-63iRb32xA&feature=youtu.be[/embed]

Він називав очевидні «плюси», які отримали місцеві громади у 2016 році і обіцяв, що тенденція збережеться.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=BY-CKtwszP4&feature=youtu.be[/embed]

Отже, понад 20 питань – «підкорилися». Можна й святкувати.

- Сьогодні робота обласної ради була продуктивною і конструктивною, - дякуючи депутатам, каже голова обласної ради Віктор Овчарук. - Найголовніше - на пленарному засіданні прийняли головний фінансовий документ області на 2017 рік,  а також - важливі рішення для забезпечення діяльності комунальних закладів і установ обласної ради, життєдіяльності області загалом.  

Фото і відео автора

 

 

Вибір читачів за тиждень

Відео