Божена Волинець

Тернопільський співак Віктор Павлік поділився сімейною таємницею в проекті «Жди меня. Україна»

Жди меня_Украина_Виктор Павлик (1) (Copy)

Народний артист України Віктор Павлік ніколи не бачив свого діда, розстріляного фашистами за часів Другої світової війни. Але він, як і раніше, вірить, що на світі є люди, у жилах яких тече кров його рідної людини. З проханням допомогти знайти родичів по батьковій лінії співак звернувся до програми «Жди меня. Україна». Артист поділився сімейною таємницею в новому випуску проекту на телеканалі «Інтер».

Про це повідомляють у прес-службі телеканалу.

- «Моя історія досить цікава, – розповів Віктор Павлік в ефірі «Жди меня. Україна». – По батькові я Франкович. А Франек – польське ім'я. Є вагомі підстави вважати, що бабуся народила мого тата від пана, у якого працювала в 1938 році. Він був польським євреєм, мав дружину та двох синів – Яцека та Віцека. Моя бабуся тоді працювала в панському маєтку батрачкою: доглядала його дітей, готувала, прибирала. Потім вона розповідала нам, що будинок у Теребовлі, де народився мій батько, і де й досі живе моя мати, подарував їй польський пан. Певно, не просто так подарував».

Pasted
Pasted

Відтоді минуло багато часу. «Щоб переконатися у своїх здогадах, я зробив генетичний аналіз в Ізраїлі, – продовжує співак. – Він показав наявність 5% єврейської крові та майже 50% – польської, що ще більше підтверджує той факт, що мій батько – поляк, а мій дід і є той польський пан».

На жаль, ані імені, ані прізвища свого діда Віктор Павлік не знає. Під час Другої світової війни євреї були об'єктом знищення, яке проводилося нацистською Німеччиною. «Коли під час війни до Теребовлі прийшли німці, всіх євреїв, зокрема й панську сім'ю, розстріляли. Де саме це сталося – ніхто з жителів села не знає. Бабуся після війни не любила згадувати ті часи, ім'я пана залишилося мені невідомим».

Pasted
Pasted

Pasted
Pasted

За словами співака, навіть через десятиліття він має надію, що за допомогою програми зможе знайти рідних по лінії діда і прадіда. У понеділок, 17 січня, о 16:05 у новому випуску проекту «Жди меня. Україна» пролунає ще одна сімейна історія Віктора Павліка. Кого шукає мама артиста? Також у цій програмі глядачі дізнаються, на який ризик ідуть люди, коли шукають біологічних батьків, що може статися з дітьми після розлучення батьків, а також – чи зможе героїня проекту знайти сестру, яку здали в інтернат багато років тому.

Фото: прес-служба телеканалу

Вибір читачів за тиждень

Відео