Тернополяни на чемпіонаті України з греко-римської боротьби здобули одне «золото» і дві «бронзи»

179361431_3109755012592986_2120314173291143248_n

Впродовж двох днів, 22-24 квітня 2021 року, в Тернополі тривав чемпіонат України з греко-римської боротьби серед юніорів 2001-2004 років народження. Відбувались змагання у фізкультурно-оздоровчому комплексі КЗ Тернопільської міської ради «КДЮСШ з ігрових видів спорту». Участь у турнірі взяло близько 170 борців з усієї України, які виступали у десяти вагових категоріях – від 55 до 130 кілограмів. Змагались за чемпіонство і вихованці ДЮСШ з греко-римської боротьби міста Тернополя. Наші спортсмени здобули на домашній арені три медалі – одну золоту і дві бронзових.

Як повідомляє Управління з фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА, у ваговій категорії до 60 кг Едуард Стрільчук став чемпіоном України, а Анатолій Котик посів третє місце. Ще одну «бронзу» приніс збірній Тернополя Володимир Войтович, який виступав у ваговій категорії 55 кг.

Як розповів головний суддя змагань Віталій Ліщинський: «Поєдинки відбуваються 6 хвилин, 2 періоди по 3 хвилини, 30 секунд перерви. Кількість балів набрана. Хто більше набрав балів, той і переможець. Можна програти, але якщо той, кому ти програв, виходить в фінал, він тебе підтягує. Спортсмен ще маєш можливість боротися за бронзову нагороду».

Через карантинні обмеження змагання відбувались без глядачів. За словами організатора чемпіонату України в Тернополі Андрія Телебана, ці змагання – відбірковий етап на чемпіонат Європи: «Перший критерій відбору – це переможець України їде на чемпіонат Європи. Після чемпіонату Європи, хто привозить медаль, ті вже будуть їхати на чемпіонат світу. Якщо медаль у ваговій категорії не буде взята жодним з учасників, то в Тернополі ще будемо проводити турнір пам’яті Євгена Ворка. Хто стане чемпіоном, той поїде на чемпіонат світу». До слова, у Тернополі змагання такого рівня востаннє проводили п’ять років тому.

А загалом, як повідомляє Федерація греко-римської боротьби міста Тернополя, переможцями та призерами чемпіонату України з греко-римської боротьби серед юніорів 2001-2004 років народження стали:

Вагова категорія 55 кг

1 місце - Мишанич Василь (Закарпатська обл.).

2 місце - Завертайло Геннадій (Донецька обл.).

3 місце - Гавричкін Михайло (м. Київ).

3 місце - Войтович Володимир (Тернопільська обл., м.Тернопіль/ШВСМ).

Вагова категорія 60 кг

1 місце - Стрільчук Едуард (Тернопільська обл., м.Тернопіль/КЗ «ДЮСШ з греко-римської боротьби»).

2 місце - Накалюжний Данило (м. Київ).

3 місце - Котик Анатолій (Тернопільська обл., м.Тернопіль/ШВСМ).

3 місце - Яковлев Олександр (Київська обл.).

Вагова категорія 63 кг

1 місце - Халілов Олег (Закарпатська обл.).

2 місце - Худжандзе Імед (Сумська обл.).

3 місце - Аджиєв Мустафа (м. Київ).

3 місце - Ухатюк Микита (Харківська обл.).

Вагова категорія 67 кг

1 місце - Хохлачов Микита (Харківська обл.).

2 місце - Голубовський Мар’ян (Рівненська обл.).

3 місце - Кулинич Ярослав (Харківська обл.).

3 місце - Васильєв Дмитро (Харківська обл.).

Вагова категорія 72 кг

1 місце - Політаєв Микита (Київська обл.).

2 місце - Мірзоєв Ірфан (м. Київ).

3 місце - Євтушенко Владислав (Донецька обл.).

3 місце - Чмир Іван (Закарпатська обл).

Вагова категорія 77 кг

1 місце - Овсепян Артур (Запорізька обл.).

2 місце - Абдією Руслан (Харківська обл.).

3 місце - Іванівна Владислав (Полтавська обл.).

3 місце - Тюхай Анатолій (Дніпропетровська обл.).

Вагова категорія 82 кг

1 місце - Алексєєв Микита (Київська обл.).

2 місце - Ісаєв Емін (Харківська обл.).

3 місце - Дягилев Владислав (Харківська обл).

3 місце - Борисов Ілля (Харківська обл.).

Вагова категорія 87 кг

1 місце - Примаченко Олександр (Черкаська обл.

2 місце - Артюшенко Давид (м. Київ).

3 місце - Мірчук Олександр (Волинська обл.).

3 місце - Мірзоєв Мадамін (м. Київ).

Вагова категорія 97 кг

1 місце - Луб Владислав (Донецька обл.).

2 місце - Драганчук Владислав (Рівненська обл.).

3 місце - Кулинич Микита (Харківська обл.).

3 місце - Дорогань Юрій (Запорізька обл.).

Вагова категорія 130 кг

1 місце - Вишнивецький Михайло (Харківська обл.).

2 місце - Бойчук Артур (Рівненська обл.).

3 місце - Почтовик Кирило (Дніпропетровська обл.).

3 місце - Кравчук Андрій (Вінницька обл.).

Отож, за результатами цього чемпіонату, переможці представлятимуть збірну команду України на чемпіонаті Європи серед юніорів, який пройде в місті Дортмунд Німеччина з 28 червня до 4 липня 2021 року. Відтак, у континентальній першості у складі національної збірної виступатиме і тернополянин Едуард Стрільчук.