Орест Сарматський

Ціни на цибулю зростуть із настанням морозів (Агроновини)

1801 (Copy)

Ціни на жовту цибулю зростуть із настанням ранньої зими з відчутними морозами до -10°С або хурделиць. Якщо ж зима настане пізно, то ціни на цей овоч можуть почати рости тільки навесні. 

Таку думку висловив Павло Булгаков, консультант зі зберігання, підприємець з міста Каховка Херсонської області, передає agrotimes.ua.

– Ситуативно цибуля дорожчала восени на 0,5 грн, поки був підвищений попит через традиційні оптові закупівлі цибулі на зиму. Потім ціна повернулася, – розповідає експерт. 

За прогнозами Павла Булгакова, якщо зима з морозами до -10°С або хурделицями прийде рано, в грудні, – ціна цибулі підросте до 4-5 грн/кг, а в березні доросте до 8-9 грн/кг.

– Якщо ж зима затримається до лютого, як минулого року, то до тієї пори ціну вище 4 грн/кг навряд чи варто очікувати, і до кінця квітня вона зросте до 7-8 грн/кг. Зараз продають цибулю гіршої якості, яку недоцільно зберігати. Такої цього року виростили чимало. Але чимало продукції вражено грибними хворобами, – підкреслив консультант зі зберігання. 

Слід додати, що жовта цибуля нині коштує 2-7 грн/кг. Набагато краща ситуація з іншими видами цибулі. Експортується цибуля шалот та фіолетові сорти. Ці цибулі вирощувалися на невеликих площах. «Білу цибулю добре купують на внутрішньому ринку. Але її важче виростити здоровою через її чутливість до хвороб. Тому ціна на цей вид доходить до 8 грн/кг,  підсумував Булгаков.

Нагадаємо, на Одещині почали збір органічного батату.

1802 (Copy)
1802 (Copy)

Український топінамбур планують постачати на азіатські ринки 

Топінамбур – унікальна рослина, однак внутрішній ринок споживання топінамбуру та продукції з нього ще достатньо не сформований.

Наразі продукцією українців зацікавилися навіть за кордоном.

Про це розповів Богдан Кобринський, технічний директор та співвласник НВП «Індуктор», передає seeds.org.ua.

– Внутрішній ринок споживання топінамбуру ще достатньо не сформований. І на те є одразу декілька причин. Перша – це відсутність в Україні потужних агровиробників, які б вирощували топінамбур. Неабияк впливає на формування ринку і вибагливість культури до термінів та умов зберігання, а ще – практична відсутність переробної галузі, – зазначає Кобринський. 

Зазначимо, що підприємство Богдана Кобринського одне з небагатьох в Україні, які не тільки успішно вирощують топінамбур, але й займаються переробкою цієї культури. З топінамбура тут виробляють порошок, який застосовують в якості дієтичної добавки і використовують у медичних цілях, оскільки рослина містить природний інулін.

– Наразі продукцією українців зацікавилися навіть за кордоном. Зараз ведуться переговори з Сінгапуром. Поставка буде йти на азіатські країни, – додав підприємець.

Зауважимо, що особливо закордонних покупців цікавить органічна продукція, на неї і роблять акцент підприємці з Івано-Франківщини.

– Ми не використовуємо мінеральні добрива – вирощування за нашою технологією передбачає тільки витяжки сапропелю і мульчування. Зараз у нас засаджено 10 гектарів під органіку – це буде поставка в Йорданію, – підкреслив технічний директор та співвласник НВП «Індуктор».

Крім того, топінамбур, ще й безвідходна культура. Верхня частина рослини теж доволі затребувана – можна використовувати як комбікорм для аквакультури. Наразі зелена маса йде на силос для відгодівлі бичків і доволі успішно застосовується. За даними ферми в Одеській області, після використання такого типу кормів, приріст за добу зріс з 0,8 до 1,2 кг.

– Під час вирощування топінамбура, тільки з гектару можна отримати щонайменше 10 тонн сухого подрібленого стебла. В залежності від урожайності його кількість може варіюватися. Однак всі, хто збирається вирощувати топінамбур, можуть на додачу ще й будувати цех з переробки подрібненої тріски або ТЕЦ (котельню) на альтернативних видах палива, – коментує Кобринський.

За словами експерта, на території області планують будувати так-званий «іграшковий» завод. Там випускатимуть екоіграшки. Робитимуть іграшки з органічного полімеру, який виготовлятимуть саме з топінамбуру. В планах виробництво найдорожчої тканини в світі — лікувальної екотканини з топінамбуру.

Проект тільки на стадії розробки. Втілюватимуть в життя його спільно з іноземними компаніями. А ось вироблятимуть тканину скоріш за все, на півдні України.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео