Орест Сарматський

В Україні різко збільшився фальсифікат меду (Агроновини)

0401 (Copy)

На прилавках українських ринків часто можна зустріти замість натурального бджолиного меду низькосортну підробку. Частка фальсифікату зростає паралельно зі зниженням рівня виробництва корисного для здоров’я продукту.

Найчастіше недобросовісні продавці здійснюють купажування меду. Наприклад, можуть продавати за високою ціною дешевші сорти меду або змішувати дорогі сорти з низькоякісними. Все це є фальсифікацією меду.

Щоб домогтися потрібної консистенції меду в нього можуть підмішувати крохмаль для густоти або воду – для того, щоб продукт став більш рідким. Дуже часто торішній зцукрований мед, який не вдалося продати, змішують з водою, підігрівають і продають як свіжий продукт нового врожаю. Важливо, що при підігріві мед не тільки втрачає корисні властивості, в ньому утворюється небезпечний для людини канцероген оксиметилфурфурол.

За мед можуть видавати глюкозно-фруктозний сироп, який роблять з відходів виробництва, наприклад, з шкірки овочів. Користі від такого “меду” чекати не варто.

Якщо вам пропонують десять сортів меду і стверджують, що всі вони з однієї пасіки, то відмовтеся від покупки. Перед вами фальсифікат і вас явно вводять в оману, оскільки одна пасіка може давати не більше 3-4 сортів.

Експерти рекомендують не вестися на гучні заяви продавця, нібито він продає екзотичні сорти меду. Найчастіше під виглядом дорогого продукту продають дешевий місцевий фальсифікат.

Якщо мед розшарувався, має осад або каламутний, то перед вами підробка.

Якісний мед в закритій ємності буде повільно перетікати з одного боку в інший, не змінюючи при цьому консистенції.

Карамельний смак і запах свідчить про те, що мед розігрівали.

Джерело: agronews.ua

   

Стало відомо, кому загрожує перший у світі голод через зміну клімату

0402 (Copy)
0402 (Copy)

Мадагаскару загрожує перший у світі голод, викликаний змінами клімату, вважають в ООН.

На півдні Мадагаскару протягом кількох місяців триває найгірша за останні 40 років посуха, яка загрожує сотням тисяч людей у регіоні. Зокрема, у двох південних районах Мадагаскару майже три мільйони людей потерпають від наслідків двох сильних посух поспіль.

У місті Амбоасарі-Атсімо близько 75% людей страждають від недоїдання, а 14 тисяч — на межі голоду. Врожаї тамтешніх фермерів зазнають не лише нестачі води, а й піщаних бурь.

Зараз, за оцінками установи, з 25,6 мільйона мадагаскарців недоїдають понад 1,1 мільйона. Посухи ставалися на Мадагаскарі й раніше: країна часто потерпає від наслідків Ель-Ніньйо (різке підвищення температури). Але зараз і ООН, і фахівці більше схильні до того, що йдеться про зміни клімату.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, у світі на межі голоду перебуває 41 мільйон людей, тоді як у 2019 році таких було 27 мільйонів.

Джерело: agronews.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео