Ватикан почав процес беатифікації митрополита Шептицького

Ватикан зробив крок до беатифікації митрополита Шептицького - Папа Римський Франциск оголосив спеціальний декрет про героїчність діянь митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Цей крок є необхідним для початку процесу беатифікації духовного лідера українських греко-католиків, зазначає веб-видання, наголошуючи, що Шептицький був видатним реформатором та меценатом УГКЦ, промотором ідеї незалежної української держави.

Постать Андрея Шептицького неоднозначно сприймається істориками: його звинувачують у прихильному ставленні до нацистів у 1941-му, хоча сам ієрарх багаторазово засуджував дії гітлерівців.

Попередні спроби беатифікації Шептицького у 1950-х та 1960-х роках не мали успіху, зокрема через втручання примаса Польщі архієпископа Станіслава Вишинського. Натомість Іван Павло ІІ під час візиту до Львова у 2001-му захоплювався пастирською діяльністю владики Андрея та висловив сподівання, що колись Шептицький долучиться до сонму святих.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Нагадаємо, всеукраїнська проща у Зарваниці, що відбувається нині, приурочена молитві за мир в Україні, а також 150-річчю від дня народження митрополита.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео