Влада гальмує прийняття нового виборчого законодавства?

Сьогоднішня влада не хоче переобирати органи місцевого самоврядування на основі якісного, нового, кращого виборчого закону.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише народний депутат сьомого скликання Олег Канівець.

Політик переконаний, що всі реформаторські закони з виборів до органів місцевого самоврядування буде завалено. «Чому я такий категоричний? Тому що сьогоднішній владі за балачками про реформи бажано одне: зберегти себе при владі, а не Україну для майбутніх поколінь!», - зазначає Канівець.

«Минулого року новообраний президент обіцяв, що дострокові вибори парламенту відбудуться на підставі закону про відкриті списки. Зареєстрували ряд законодавчих ініціатив від різних партій, але бажання змінювати змішану модель не було ні у кого.
В результаті забалакали, завалили всі проекти, щоб вибори відбулися по старій системі», - наголошує політик.

Те ж саме, переконаний Канівець, буде і з виборами до органів місцевого самоврядування. За словами політика, сьогодні виборче законодавство до органів місцевого самоврядування знаходиться на завершальній стадії ЗАБАЛАКУВАННЯ:
- зареєстровано 4 законопроекти;
- досі немає рішення профільних комітетів, який закон набирає більшість голосів, тому що немає політичної волі основних гравців у владі;
- залишилося всього три пленарних тижні до кінця сесії;
- в результаті жоден із проектів, а бажано, щоб один (Черненка) не встигне пройти процедуру двох читань, та й 226 ще треба набрати;
- всі найвищі посадовці держави публічно підтвердили, що обов'язково буде прийнято закон із відкритими списками (а як іще говорити - це записано в коаліційній угоді).

Висновок невтішний: Україна, скоріше всього, проводитиме вибори до місцевих рад на основі старого закону – змішаного.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео