Орест Сарматський

 Нарешті є «вітамінізовані» банани (Агро-новини)

лип28

Науковці з університету Квінсленда (QUT) в Австралії розробили генетично модифіковані банани, щоб врятувати тисячі людей в Африці, які страждають на дефіцит вітаміну А.

За словами керівника дослідження професора Джеймса Дейла, вони збільшили концентрацію вітаміну А в банані у 4 рази, пише QUT.

2802
2802

Спочатку вчені протестували генетичні модифікації на бананах Кавендіш у Квінсленді, а потім (у співпраці з дослідниками Національної організації аграрних досліджень) — на високогірному або східно-африканському сорті банану.

Вчені були стурбовані можливим зниженням вмісту про-вітаміну А, що вироблявся протягом поколінь. Дейл підкреслив, що 650-700 тис. дітей у всьому світі вмирають через дефіцит провітаміну А, а кожного року ще декілька сотень тисяч стають сліпими.

Очікується, що на регуляторні випробування потрібно ще 6 років до того, як збагачений вітаміном А банан буде доступний в Уганді.

Україні стартував конкурс з кредитування фермерів

Конкурс на отримання фінансової підтримки аграріями в рамках бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам» розпочався 18 липня і продовжиться до 16 серпня.

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства.

2801
2801

Як зазначається, переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. грн, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 65 млн грн.

Антирейдерська комісія почне працювати восени

Міжвідомча комісія по боротьбі з рейдерством ймовірно почне працювати з вересня поточного року.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко в ексклюзивному коментарі АgroРolit.com.

2803
2803

Нагадаємо, що кілька народних депутатів ініціювали створення міжвідомчої робочої групи з питань протидії рейдерству та направили звернення на ім’я генерального прокурора України Юрія Луценка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, міністра юстиції Павла  Петренка та голови Національної поліції України Сергія Князєва.

За словами Павла Петренка, незабаром буде створено міжвідомчу робочу групу, яка зачепе значно ширший арсенал питань, ніж просили депутати.

«На найближчому засідання уряду Кабмін проголосує за створення такої робочої групи. До неї входять бізнес-омбудсмен, представники всіх силових відомств на рівні найнижчого заступника (для прийняття оперативних та ефективних рішень), Мін’юст, Мінекономіки та офіс захисту інвестицій, який працює при Мінекономіки», - розповів Павло Петренко.

Він розраховує, що ця група не буде черговою справою на папері, яка не дасть жодного результату.

«Я буду входити до групи особисто. Маю надію, що її робота дасть відчутні результати для бізнесу. Думаю, така група почне свою роботу з вересня цього року», -  зазначив міністр юстиції.

Він зазначив, що власникам бізнесу, які вже сьогодні страждають від незаконної перереєстрації, варто звертатися до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мін’юсті.

«Вона має обмежений мандат. Ми можемо переглянути тільки питання щодо незаконності дії реєстраторів. Якщо мова про незаконні захоплення підприємства, майна чи землі, то звертайтеся до Національної поліції чи Антикорупційного бюро. Зараз закон передбачає 10 років ув’язнення для всіх фігурантів рейдерських захоплень», - наголосив він.

Міністр нагадав, що рейдерські захоплення пов’язані не тільки з перереєстрацією та документами, але й з більш грубими речами.

«Коли приїжджають на поле хлопці не схожі на селян та фактично грабують врожай, не потрібно мовчати. Звертатися до правоохоронних органів і вимагати розслідування. Як це було у Дніпропетровській області, коли рейдерів заарештували. І я маю надію, що перші судові вироки їм будуть представлені так, щоб було не хотілося іншим», - підсумував Павло Петренко.

Вибір читачів за тиждень

Відео