Орест Сарматський

Амарант цього року даватиме 30 тис. грн доходу з гектара (Агроновини)

1902 (Copy)

Цього року ціна на амарант коливатиметься в межах 20 тис. грн/т при середній врожайності 15 ц/га. У такому разі валовий дохід з 1 га становитиме 30 тис. грн.

Такими очікуваннями з AgroPortal.ua поділився голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда.

За його словами, середні витрати на 1 га амаранту становили 10 тис. грн у 2019 р. в Україні, а середня врожайність склала близько 15 ц/га, бо підприємства тільки пристосовуються до нової культури. Середня урожайність за попередні роки — 2 т/га. Враховуючи помірну пропозицію на ринку, останні 4 роки амарант вартував 25 тис. грн/т.

- Вітчизняні переробні підприємства підлаштувалися під цю ціну. Вони працювали рентабельно. Переважна більшість переробників, виходячи із того, що пропозиція товарного насіння на ринку збільшується, хочуть продавати продукцію з амаранту і розраховують на зменшення закупівельної ціни в 2020 році, щоб мати можливість на 20-25% знизити ціну на свою продукцію і зробити її більш доступною споживачеві, — каже Олександр Дуда.

Також він додає, що технологія вирощування культури є цілком доступною для сільгоспвиробника.

- Основне завдання — якісно підготувати ґрунт та отримати щільний посів. Амарант є відмінним попередником, однією з найпосухостійкіших культур, які вирощують в Україні. Він збагачує ґрунт азотом», — підсумував Дуда.

Український ринок волоського горіха продовжить активно розвиватися у 2020 р.

1901 (Copy)
1901 (Copy)

Такий прогноз зробив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно в коментарі agro.guide.

На його думку, буде посаджено понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур.

- Валовий збір волоського горіха прогнозується в межах +126 тис. т, з них близько 60 тис. т буде експортовано (велика частина в країни Перської затоки і Південно-східну Азію), — вважає експерт.

Крім того, Пахно впевнений, що з'являться закупівельні підприємства з фундуку і будуть експортовані невеликі партії українського фундуку в країни Прибалтики і Скандинавії.

- Експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, проте ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть бути зменшені, — уточнює він.

Також експерт вважає, що горіхові сади малої і середньої площі (до 30 га) будуть об'єднуватися в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.

Варто очікувати активізації дій асоціацій, міністерств і відомств, а також ЗМІ з брендингу українського горіха в світі.

- На ринку України і країн зарубіжжя з'являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю (продовольчої і непродовольчої групи товарів), — підсумував Пахно.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео