/ //22 серпня в історії Тернопільщини

16 Вересня 2019, Понеділок

У Тернополі водії знову не звернули увагу на ПДР (фото)

У бучацькій ратуші вперше за довгий час зіграв інструментальний ансамбль

16 вересня в історії Тернопільщини

ФК «Гаї Шевченківські» вдруге здобув перемогу на Міжнародному турнірі в Німеччині (фото)

Юні тернопільські футболісти виграли турнір пам’яті Олександра Павленка у Чернівцях

У Великогаївській ОТГ відкрився інформаційно-консультативний пункт для бізнесу (фото)

15 Вересня 2019, Неділя

Для жителів Байковецької ОТГ організують тренінг «Критичне мислення та медіаграмотність»

Погода у Тернополі 16 вересня

У Тернопільській філармонії привітали сім’ю, яка отримала орден княжої (фото, відео)

Жителі Тернопільщини навколішки зустрічали Героя України (фото)

У Тернополі не зважають на пішоходів (фотофакт)

На Тернопільщині була великомасштабна пожежа (фото)

Як повернути збір до пенсійного фонду сплачений при купівлі нерухомості?

Деякі тернополяни залишаться без електроенергії

Чотири мушлі однієї тернопільської вулиці (фоторепортаж)

В Україні оренда землі дорожча ніж в країнах ЄС (Агроновини)

Фоторепортаж Це цікаво
У Чорткові школярі організували ярмарок хобі (фоторепортаж)

Про що шумлять ліси Тернопільщини (фоторепортаж)

Тернополяни підписали Універсал гуманності (фото)

У Тернополі чекають «Тіні забутих предків» і столичних «зірок»

Тернопільщину сколихнула трагічна новина: Хоростків зустрічатиме героя

На Тернопільщині батьки отримуватимуть оновлені «бебі-бокси»

Тернополянам нагадали: отримали повідомлення, то маєте 60 днів на сплату

У тернопільській бібліотеці відкриють міні-Канаду

У Тернополі хочуть змінити рух на «рогатці»

Тернополянам на замітку: що варте уваги у Венеції

Фоторепортаж Це цікаво
Дивовижні деталі Вишнівецького палацу (фоторепортаж)

Тернополянка у столиці завоювала титул «Віце-Міс України 2019» (фото)

Тернопільщина: нова добротна машина – дороге задоволення

15 вересня в історії Тернопільщини

Порядок і умови здійснення страхових виплат

Тернопільські борці привезли з Ужгорода одну золоту, три срібних і три бронзових медалі

Для першокласників Борсуківської ОТГ закупили нову техніку (фотофакт)

14 Вересня 2019, Субота

У Зарваниці відбулася професійна проща працівників лісового та мисливського господарства (фото)

15 вересня тернополянам дощу ще не обіцяють

Третю добу поспіль рятувальники ліквідовують загоряння лісу на Тернопільщині (фото)

Тернополян кличуть на марш за права тварин, активісти будуть вимагати створити зоополіцію

Зміни цін на Тернопільщині: який продукт додав майже 50% в ціні

Фоторепортаж Це цікаво
Чому тернополянам пощастило із містом? (фоторепортаж)

Унікальне місце на Тернопільщині, що надихає (фоторепортаж)

Тернопільські військовослужбовці взяли участь у 9-ти кілометровому забігу (фоторепортаж)

У колишньому кафе в Тернополі  облаштовують «Дім Ветерана»

Процвітаємо: лише за місяць на Тернопільщині зібрали понад 400 млн грн

На Тернопільщині 18 громад покажуть, що їм дала децентралізація

У Тернополі дві інкасаторські машини грубо порушили ПДР (відео)

50,4% українців вважають, що людина, яка має у власності землю, повинна мати право її продати (Агроновини)

Собору на Тернопільщині подарували нову плащаницю (фоторепортаж)

Тернополянам заборонять купатись на «Циганці»

Тернополянам варто ще трохи зачекати із перерахунками коштів через ПриватБанк

Тернопільські школярі взяли нагороди Чемпіонату області

Спортсмени розпочали забіг навколо Тернопільського озера (фоторепортаж)

На Тернопільщині дотримуються традицій в усьому

Гаєцький Андрій (1905, с. Озеряни, нині Борщівського району – 25. 01. 1993, м. Чикаґо, США) – правник, громадсько-політичний діяч. Автор спогадів, статей у періодиці.

гаєцький

Королюк Богдан (1938, с. Городок Заліщицького району – 22. 01. 2010, м. Тернопіль) – суддя, адвокат. Заслужений юрист України (2002).

Лисак Володимир (1940, с. Королівка, нині Борщівського району) – господарник

лисак

Лотович Матвій (1903, хутір Гаї Ходорівські, нині належ. до села Байківці Тернопільського району –  09. 09. 1953) –  лікар, громадсько-політичний діяч. У 1944 співорганізатор медичної служби УПА, головний лікар її проводу, лікував родину Р. Шухевича та духовенство підпілля УГКЦ.

Пасяка Володимир (1984, м. Бережани) – вокаліст легендарного тернопільського гурту “Фудді-Дудді”, засновник, організатор, арт-директор фестивалю «Файне місто».

пасяка

Сагаль Йосип (1946, с. Козівка, нині Тернопільського району) – співак (тенор), педагог. Заслужений працівник культури України (1991). Із мистецькими колективами гастролював в Україні і за кордоном

сагаль

Сорока Олександра (1978, м. Тернопіль) – спортсменка (дзюдо). Майстер спорту України, чемпіонка України.

Цей день в історії Тернопілля:

1568 р. – возний доповів в суд скаргу про завдані йому образи, а також поранення пану Казимиру Ледницькому і грабунок в нього меча урядником дружини Кременецького старости княгині Ганни Збаражської під час вимоги ними в її маєтку в селі Поворськ повернути дворову жінку, яку забрав той урядник.

1649 р. – об’єднане українсько-татарське військо з 30 червня до 22 серпня тримало облогу Збаразького замку, в якому перебував польський гарнізон під керівництвом Адама Фірлея та Яреми Вишневецького.

1914 р. – оголошення Канцелярії Тернопільського губернатора про загальну мобілізацію в Заліщицькому повіті.

1922 р. – американська газета «Свобода» повідомила, що до прикордонних станцій на Збручі – Волочиська, Гусятина, Сатанова та інших – прибула спеціальна радянська комісія. Оскільки торгівля з Польщею має відбуватися тільки за посередництва «Зовнішторгу», то всі товари, «перепачковані з Галичини і Волині», підлягають конфіскації. Отож комісія проводить ревізію у купців, конфіскує товар, вартість якого обчислюється «грубими мільйонами». У зв’язку з цим, писала газета, на Великій Україні деякі товари, головно мануфактура, підскочили на 100 та більше відсотків.

1926 р. – газета «Діло» писала: «Звільна і в Підгаєччині обновлюється громадське життя. Спроби обновлення руханково-пожарничих товариств “Січ” і “Сокіл” покищо не дали ніяких вислідів ізза різко негативного, хоч безправного становища властей, які навіть в тих спробах добачують “антипаньствові” наміри. Зате вдалося відновити рух читальняний, кружки У. П. Т., а в першій мірі зорганізовано кооперативний рух».

1942 р. – з приходом радянських військ у Довжанці Тернопільського району відновлено діяльність колгоспу ім. Хрущова, який згодом перейменували у колгосп ім. 40-річчя компартії України.

1944 р. – з Августівки Козівського району СБ ОУН /Б/ відрядила в ліс до УПА, хутір Залісся (нині село Козівського району) 50 чоловіків. Із них в боях із загонами НКВД загинули під Вулькою (нині с. Волиця Бережанського району) – Василь Адамик, Петро Дорош, Петро Мороз, Василь Петрица, Федір Прийма і Михайло Швайка.

1947 р.вояки УПА спалили колгоспні будинки в с. Довжанка Тернопільського району.

1951 р. – вбиті районні провідники УПА Микола Штoйкo «Бoryн», уродженець с. Іванкове Cкaлa-Пoдільскoгo paйoну Tepнoпільської  o6лaсті; Михайло Цeпій «Aндpeй», уродженець с. Bepбівкa Cкaлa-Пoдільскогo paйoну Tepнoпільcькoї oблacті.

1989 р. – виконавчий комітет Тернопільської обласної Ради народних депутатів вніс в адміністративно-територіальний устрій окремих районів такі зміни:у Борщівському районі утворив Горошівську сільраду з центром в селі Горошова; уточнив найменування села Коралівка на Королівка і утворив у цьому селі Королівську сільраду; у Гусятинському районі утворив Сороківську сільраду з центром в селі Сорока; у Теребовлянському районі утворив Бронгалівську сільраду з центром в селі Бронгалівка і сільській Раді підпорядкував села Вага Надрічненської і Михайлівка Котузівської сільрад; взяв на облік село Пантелиха і підпорядкував його Соколівській сільській Раді.

1991 р. – Підгаєцька міська рада затвердила герб міста. На синьому полі розташована золота міська брама з двома вежами й відкритими воротами. Обидві вежі мають по одній бійниці й завершені трьома бланками (зубцями). В отворі воріт золота літера «П» над срібним півмісяцем ріжками вгору, нижче зображений золотий лапчастий чи козацький хрест (з розширеними рамками). Проекти запропонували Андрій Гречило та Іван Сварник.

1999 р. – в с. Бишки Козівського району відкрили музей національно-визвольної боротьби ОУН і УПА імені Якова Бусела – відомого політичного діяча, публіциста, члена Проводу ОУН, ідеологічного наставника УПА.

2010 р. – напередодні Дня Державного Прапору України та з нагоди відзначення Дня незалежності України, в Тернополі була проведена акція «Ровесник Незалежності». На цій акції було розгорнуто найдовший прапор України завдовжки 9,5 км та завширшки 0,75 м. Цієї довжини вистачило, щоби оточити весь Тернопільський став. До акції було залучено 2010 учасників-ровесників Незалежності України. Рекорд було внесено до Книги рекордів України.

2015 р. – в Кременці перепоховали тіло загиблого в АТО місцевого мешканця, 29-річного добровольця Миколи Чорного. Зник разом із другом Андрієм Романенком у районі поблизу міста Дебальцеве у 2014 році. Згодом з’явилася інформація про те, що він живий, але в полоні. Знайшли похованим (6 вересня) у Дніпропетровську за експертизою ДНК.

В Україні сьогодні немає державних чи професійних свят.

22 серпня відзначається день пам’яті апостола Матвія. У давнину говорили, що Матвій негоду підпускає. З 22 серпня осінній дощ літній перебиває. У цей час уже поспіває брусниця, сливи, з’являються осінні опеньки.

В світі сьогодні відзначають:

Всесвітній день мозку (Проголошений в 2014 році Всесвітньою федерацією неврології, заснованою в 1957 році в Брюсселі. Заходи дня спрямовані на підвищення обізнаності громадян про важливість здоров’я мозку)

День «Будь ангелом»

День екологічного боргу (це почалося з 1987 року і означає, що людство стало завдавати шкоди екології більше, ніж Земля може відновити за рік)

День міста Мадрас, що нині називається Ченнай в Тамилнаді, Індія (1639)

День пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків в Україні

Національний день «Віднесіть свою кішку до ветеринара» в США

Національний день кави в Перу

Національний день медоносної бджоли в США

Національний день торта з пеканом і Національний день “Їж персик” в США

Іменини сьогодні святкують Олексій, Дмитро, Северин, Матвій, Ірина.