5 дій і цілей Кабміну, які вплинуть на життя аграріїв у 2020 році (Агроновини)

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук назвав 5 цілей, які можуть вплинути на життя аграріїв у 2020 році. Про це він повідомив у підсумковому звіті за минулий рік.

По-перше, повинен активніше запрацювати відкритий у грудні Офіс протидії рейдерству. Він має за 24 години реагувати на скарги.

«Уже зараз рейдерство відступає, але в наступному році ми остаточно подолаємо його як явище: заблокуємо «чорних реєстраторів», усунемо слабкі місця в реєстрах і законодавстві та переведемо всі основні дані та операції в електронну форму, посиливши захист даних і транзакцій», – сказав Гончарук.

По-друге, у 2020 році має відбутися перший етап великої приватизації та продовжитися мала приватизація держпідприємств, які працюють у збиток. Серед них – аграрні.

«Треба було робити давно, а не тримати їх тягарем на державі», – зазначив про необхідність приватизації глава уряду.

По-третє, у лютому 2020-го має запрацювати програма кредитування для малого та мікробізнесу «Повертайся та залишайся». Вона забезпечить дешевими кредитами на старті бізнесу.

«Кредити під 5%, 7% і 9% річних на відкриття власної справи. Ми хочемо створити умови для роботи тут, щоб в українців відпала необхідність їхати на заробітки за кордон», – заявив Гончарук.

Четверте – лобіювання та реалізація «промислового безвізу», який має відкрити експортні ринки.

«Це й переговори з європейцями про «промисловий безвіз» (цього давно чекають наші експортери), і підписання нових угод про вільну торгівлю і започаткування державної програми підтримки експорту», – сказав прем’єр-міністр.

П’яте – забезпечення відкриття ринку землі, після того як у парламенті проголосують закон №2178-10, який відміняє мораторій.

«Люди з дорогим манікюром, які не працювали на землі, напевно, ніколи, хочуть вирішувати за землевласників, можна чи ні продавати останнім землю... Я сподівався, що друге читання відбудеться ще в 2019 році, але ні. Втім, у мене немає сумнівів, що закону та цивілізованим земельним відносинам – бути. Це стане великим економічним проривом для України», – повідомив Олексій Гончарук.

Українські виробники знизили ціни на м'ясо свійської птиці

Про це пише УНН.

«У червні середні ціни виробників м'яса свійської птиці становили 40 грн/кг, у жовтні — 39 грн/кг, а у листопаді — 38,6 грн», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляє АМКУ, виробництво м'яса птиці в Україні — це 93% курятини і 7% інших видів (індичка, качка, гуси).

Окрім того, впали середні ціни виробників свинини — на 2%, до 66,6 грн/кг продукту.

1201 (Copy)

Однак, виробники м'яса великої рогатої худоби (переважно яловичина та телятина) підвищили середні ціни на продукт — на 0,7%, до 67,6 грн/кг.

Таким чином, курятина залишається найдешевшим видом м'яса в Україні.

Нагадаємо, що поголів'я свиней та великої рогатої худоби у 2020 році може упасти до найнижчого історичного рівня.

Фото з відкритих джерел

ціниагроКабмінм'ясо птиціОлексій Гончарук