Агро-новини 14 вересня
Новини аграрного сектору
У Китаї знищили поле ГМ-кукурудзи
У повіті Алтай Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю було знищено поле генно-модифікованої кукурудзи, повідомляє «Зерно Он-Лайн», посилаючись на Global Times.
Випадкова перевірка, що проводилася насіннєвою інспекцією, виявила ознаки того, що кукурудза є генно-модифікованою.
Поле розміром 133 га належить компанії Xinjiang Dingsheng Fenghe Agricultural Investment.
Влада прийняла рішення, що Xinjiang Dingsheng Fenghe Agricultural Investment повинна виплатити штраф у розмірі 10 тис. юанів ($1497) і знищити всі рослини. Компанія виконала всі вимоги.
Незаконні посіви ГМ-кукурудзи для комерційних цілей були виявлені не вперше. У січні цього року екологічна організація Грінпіс повідомила, що фермери на північному сході Китаю незаконно вирощують ГМ-кукурудзу. 93% проб, узятих Грінпіс у 2014 р. з кукурудзяних полів у провінції Ляонін, містили ГМО. Крім того, у 20 з 21 зразків кукурудзи, взятих у роздрібній мережі, також були присутні ГМО. У відповідь МСГ Китаю прийняло ряд заходів по контролю за продажем насіння. У трьох компаній, що реалізують насіння, були відкликані ліцензії.
На Вінниччині у сезон цукроваріння працюватиме 6 заводів
На Вінниччині у виробничому сезоні 2016-2017 р.р. планується робота 6 цукрових заводів, пише прес-служба Вінницької облдержадміністрації.
Це ТОВ ПК «Зоря Поділля», ТОВ «Хмільницьке», ТОВ «Іллінецький цукровий завод», ПрАТ «ПК «Поділля», ТОВ «АК «Зелена долина», ТОВ «Юз. Миколаївська АПК».
«Станом на 5 вересня розпочали сезон цукроваріння ТОВ «Хмільницьке», ТОВ «Іллінецький цукровий завод», ТОВ «АК «Зелена долина», ПрАТ «ПК Поділля». Ними прийнято на переробку 202 тис. т цукрових буряків, перероблено — 142,3 тис. т. Вироблено 17,9 тис. т цукру», — сказано у повідомленні.
«В області зібрано цукрових буряків з площі 54,8 тис. га, що підлягає до збирання, викопано — 3,2 тис. га (5,8 %), накопано 159,4 тис. т при середній урожайності — 498 ц/га», — йдеться у повідомленні.
На Держсільгоспінспекцію виділили 1,8 млн грн
Виділено додаткове фінансування Державній інспекції сільського господарства України для здійснення заходів, пов'язаних з її ліквідацією.
Про це повідомляється у розпорядженні Кабінету Міністрів України (КМУ) №625 від 31 серпня.
Виділено 1,8 млн грн, у тому числі на оплату праці і комунальних послуг та енергоносіїв.
«Рішення Уряду надасть можливість забезпечити виконання завдань та функцій, покладених на Державну інспекцію сільського господарства України, та здійснювати заходи пов'язані з її ліквідацією», — сказано у повідомленні.