Новини аграрного секторуЗапаси цукру впали на 33% порівняно з минулим роком
Залишки цукру на початок червня оцінюються у 673 тис. т.
цукор
Залишки цукру в Україні на початок червня 2016 р. оцінюються у 673 тис. т, що на 33% менше, ніж на відповідну дату минулого року, пише прес-служба Економічного дискусійного клубу.
У вересні-травні цього 2015/2016 МР внутрішнє споживання цукру оцінюється у 1,183 тис. т.
«Експорт за вказаний період склав 57 тис. т, імпорт – 46 тис. т. Експортувався цукор переважно до Казахстану та Румунії. Основні імпортні поставки здійснювалися з Нідерландів та Бразилії», — сказано у повідомленні.
Реєстрацію сільгосптехніки можуть передати у руки поліціїВ Україні найближчим часом можуть змінитися правила реєстрації сільськогосподарської та будівельної техніки, повідомляє Тraktorist.ua з посиланням на UBR.
поліція
До ВРУ подано законопроект №4613, який передбачає внесення змін до Закону України «Про дорожній рух», головним нововведенням в якому є передача функцій реєстрації сільгосптехніки МВС.
До 2014 р. такими машинами займалася Державна інспекція сільського господарства, але після ліквідації цього відомства з'явився своєрідний вакуум і аграрії не розуміли, де ж їм реєструвати сільгосптехніку. Ситуація погіршувалася ще й тим, що сільськогосподарські машини повинні проходити регулярні техогляди.
Нині проект закону знаходиться на доопрацюванні.
Інвестування в АПК сягне максимуму — експерт
Пріоритетність інвестування сільського господарства, яка розпочалася з 2010 р., досягне максимуму у 2017 році, повідомив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Кісіль, пише прес-служба центру.
гроші-україна
За його словами, потім вона буде поступово послаблюватися до 2025 р. і тоді, за розрахунками науковців, співвідношення між інвестиціями у основні галузі агропродовольчого підкомплексу – сільське господарство та харчову промисловість – набуде рівноваги 1:1.
«Після 2025 р. потреба у заміні наявних у створенні додаткових потужностей харчової промисловості переважить сільське господарство, що обумовить відповідну зміну інвестиційних пріоритетів», — зазначив він.
Також додав, що наразі в умовах пріоритетності інвестицій у сільське господарство слід створювати найкращі умови для її прояву, що дозволить досягти максимального макроекономічного ефекту, підсумував Микола Кісіль.