Агро-новини 19 жовтня
Новини аграрного сектору
Пасічники з Черкащини скаржаться на низькі ціни на мед
Тальнівські пасічники (Черкаська область) скаржаться на низьку закупівельну ціну на мед, повідомляють «Вісті Черкащини».
«У всьому винні гуртові покупці меду», – нарікає Микола Слободяник, що тримає пасіку у Корсунці.
За його словами, закупівельні ціни сильно впали. Оптовики беруть мед по 27-28 грн/кг.
«Минулого року давали по 35. Кажуть, що цього року українські гуртові продавці меду продали у США китайський мед під видом українського. Але американці не дурні. Швидко розібралися, що й до чого й повернули той мед назад. Ніби зараз його забагато на ринку. Через те ціна й знизилася», — сказав він.
Михайло Атаманюк із Веселого Кута радить не поспішати із висновками.
«Пік експорту меду припадає на зиму. Точніше вже після нового року. Тоді й встановлюється ринкова ціна. Можливо, зараз люди, які тримають великі пасіки, й здають мед за 27 грн, але більшість моїх знайомих за безцінь його не продадуть», — зазначив він.
Останні кілька років мед із Китаю заполонив півсвіту. Його ціна найнижча – $1 або 25 грн/кг. Це, тим паче, дивно, що китайські бджоли мед не носять, оскільки на більшості території не буває зими. Тому запасів робити не варто. Якщо українських бджіл завезти у Китай, то на третій рік вони перестануть збирати мед, а житимуть у своє задоволення. Тому трудолюбиві китайці кожних два роки завозять нові бджолосім’ї. І сильно тіснять традиційних виробників меду, у тому числі й Україну.
Нагадаємо, що на тальнівському базарі літрова банка меду коштує 70 грн.
Україна ризикує втратити рисову галузь
Україна повинна підняти ввізне мито на рис хоча б до €65 за 1 т, інакше держава ризикує взагалі втратити власну рисову галузь, впевнений директор компанії «Рис України» Ігор Носов, пише Landlord.ua.
За його словами, ЄС захищає свій ринок високим митом — там імпортне мито на рис становить €164 євро за 1 т. У 2016 р. «Рис України» скоротив свої посіви цієї культури більше ніж на третину.
У 2014 р., коли стало зрозуміло, що через втрату більшої частини площ, придатних для вирощування рису, його урожай в Україні різко знизиться, на ринок зайшло багато імпортерів.
Зараз основну частину цієї культури Україна завозить з Індії, Пакистану та В'єтнаму.
«В основному ми рис імпортуємо, з українськими виробниками працюємо в одиничних випадках», — повідомили у компанії «Фабрика бакалійних продуктів».
За даними Державної фіскальної служби, у 2015 р. імпорт по рису виріс порівняно з 2013 р. на 25%, до 84 700 т.
«Зараз з'явилося багато імпортерів, які створюють нездорову конкуренцію на ринку і обвалюють ціни на рис», — зазначив керівник комерційного відділу компанії «Торговий дім «Українські рисові системи» Ірина Мачарашвілі.
Виробники просять державу ввести регуляторні заходи, щоб підтримати аграріїв.
На Сумщині аграрій попросив владу допомогти у створенні ферми
Підтримати проект сільського господарства та розбудову на території Сумської області ферми з вирощування молодняка гусей попросив на прийомі заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори житель обласного центру, пише прес-служба Сумської облдержадміністрації.
Чоловік має господарство у с. Боромля Тростянецького району і бажання розширити діяльність. У планах підприємця також залучити людей похилого віку до спільної роботи та отримання прибутку від збуту товару.
«Стосовно розвитку птахівництва посадовець порадив чоловікові звернутися також до місцевої влади Боромлі, а питання відшкодування коштів за надані послуги буде вирішено через суд», — йдеться у повідомленні.