Агро-новини 30 січня

В Україні при вирощуванні томатів застосовуватимуть безпілотники

Можливість застосування дронів при вирощуванні томатів почали вивчати українські виробники.

Про це пише SuperAgronom.com з посиланням на Аgrotimes.ua.

Передусім використання безпілотних літальних апаратів можливе при оцінці стану посівів.

«Сенсор безпілотника бачить не лише у видимому діапазоні, можливий аналіз до 450 різних частот усього спектра. Спектральний аналіз рослин на різних частотах, особливо в інфрачервоному діапазоні, дозволяє отримати інформацію про біофізичні та біохімічні характеристики рослин. З безпілотника можна оцінити стан ґрунту, його вологість і потребу в зрошенні», — цитує видання слова співзасновника проекту Drone.Ua Валерія Яковенка.

300101

У рамках проекту відбувається дослідження спектру рослин томату в різних умовах. Дані збирають за допомогою дронів та традиційного агрохімічного аналізу. Дослідники сподіваються, що незабаром зможуть визначать з повітря ступінь зволоження ґрунту, наявність добрив, ураження хворобами. Можливості камери на безпілотниках дозволять навіть визначити яка саме хвороба розвивається на посівах.

В перспективі дрони можуть також застосовуватись для виявлення огріхів в роботі техніки, пропусків, накладок, зупинок і загонів.

WAPA: в світі росте виробництво яблук

Загальне виробництво яблук у світі перевищує 80 млн т.

Про це свідчать дані Всесвітньої асоціації виробників яблук і груш (WAPA), повідомляє асоціація «Укрсадпром».

Згідно даних WAPA, виробництво яблук поступово зростає як в цілому у світі, так і в окремих його регіонах, в той час як обсяги виробництва груш залишаються відносно стабільними. При цьому основні країни-виробники яблук і груш, до яких належить і Україна, вже тривалий час утримують свої позиції.

Прогноз асоціації на 2016 рік передбачає, що кон'юнктура світового ринку не зазнає суттєвих змін, адже зміни обсягів виробництва у різних регіонах світу та ключових країнах-виробниках не будуть різкими.

300102

Також відмічається, що в останні роки 28 країн-членів Європейського Союзу разом виробляють в межах 12 млн т яблук. Левову частку виробництва здійснюють 4 країни — Польща, Італія, Франція та Німеччина (у 2015 р. вони забезпечили більше 70% загального виробництва яблук в ЄС). Найбільші країни-виробники яблук, що не входять до складу Європейського Союзу: Китай, США, Туреччина, Росія, Україна, Бразилія, Аргентина, ПАР.

Виробництво груш у світі становить понад 20 млн т на рік. В тому числі, щорічно в країнах Європейського Союзу виробляється понад 2 млн т груш. Головними виробниками тут виступають Італія, Бельгія, Нідерланди та Іспанія, які разом забезпечили більше 75% від загального виробництва груш Євросоюзом у 2015 році. Основні країни-виробники груш, які не є членами Європейського Союзу: Китай, США, Туреччина, Чилі, Україна, Аргентина, ПАР.

Трофімцева: Україна і ЄС разом відкриватимуть треті ринки

Український та європейський бізнес має працювати разом для відкриття третіх ринків та використовувати ефекти кумуляції, які випливають із «багатокутників» вільної торгівлі.

Про це заявила заступник міністра агарної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час зустрічі першого віце-прем`єр-міністра України — міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з послами держав — членів Європейського Союзу в Україні та головою Представництва ЄС в Україні, інформує Мінагропрод.

«Європейський союз є другим за величиною торговельним партнером України в галузі сільського господарства. В регіональній структурі аграрної торгівлі частка країн ЄС становить майже 32%. Укладена угода про вільну торгівлю надає нові можливості не лише для торгівлі, але й для спільних інвестиційних проектів. Як представники урядів ми маємо зблизити український та європейський бізнес для спільної роботи, в тому числі на третіх ринках», — розповіла Ольга Трофімцева.

300103

Вона додала, що Мінагропрод активно співпрацює з Міністерством економічного розвитку і торгівлі в галузі організації торговельних місій, бізнес-форумів та інших B2B заходів з країнами ЄС.

Крім того, за словами Ольги Трофімцевої, більш ніж 78% від іноземних інвестицій до українського аграрного сектору надходять з країн ЄС.

фруктиміжнародна співпрацяпомідорияблукасадівництвогрушібезпілотники