Агро-новини 31 жовтня

Новини аграрного сектору

На ринку соняшника панує висока конкуренція

Активні темпи збиральної кампанії соняшнику не сприяють зниженню цін на олійну культуру, а, навпаки, призвели до їх зростання з огляду на те, що посилилася конкуренція з боку переробного сектора, повідомляють аналітики «Експерт Агро».

У міру появи на ринку пропозицій великих партій соняшнику, переробники збільшують закупівельні ціни для залучення обсягів.

311001

«Висока конкуренція на ринку сировини обумовлена ??прогнозованим дефіцитом соняшнику в умовах значного нарощування переробного потенціалу. До того ж сільгоспвиробники стримують продаж чекаючи цінового максимуму, а на елеваторах ще не акумульовані достатні обсяги», — вважають аналітики.

Згідно з даними щотижневого моніторингу «Експерт Агро», з початку цього тижня зростання закупівельних цін в середньому становить 200-300 грн/т на елеваторі.

До кінця року ціни на кукурудзу суттєво знизяться

Про це повідомив незалежний аналітик ринку Тарас Головешко, пише прес-служба Хмельницької облдержадміністрації.

Він прогнозує ціну до $3,30 за бушель. Головним чинником, який впливає на сільськогосподарські активи і кукурудзу, зокрема, є курс долара. За прогнозами аналітиків, він і далі буде зростати, що має призвести до падіння цін на ринку с/г товарів до кінця року.

«Проте, починаючи з кінця першого кварталу 2017 р., с/г активи мають демонструвати зростання. Максимального рівня очікуємо наприкінці другого кварталу наступного року. Це має статися з кількох причин: долар почне слабшати, сезон продажу кукурудзи та сої досягне пікових значень, посилюватиметься попит. Відтак, орієнтовно у середині 2017 р. слід очікувати ціну на кукурудзу близько $4,50 за бушель», — впевнений Тарас Головешко.

311002

Співвласник компанії «Спайк Трейд Україна» повідомив, що у світі спостерігається тренд із збільшення виробництва кукурудзи. Цьогоріч очікують рекордних показників: зібрати більше 1 млрд т зерна. Хоча в Україні пік вирощування цієї культури був у 2013 р. Наразі наші агровиробники мають зібрати близько 26 млн т проти тодішніх 30 млн т. Трохи більше половини всього зерна, як правило, експортують. Лідерами з виробництва кукурудзи у світи залишаються Сполучені Штати Америки, Бразилія та Аргентина, які значною мірою впливатимуть на ціноутворення.

«Поки що за українську кукурудзу правлять по $170/т», — підсумовується у повідомленні.

Обсяг виробництва молока у світі ростиме — IDF

Обсяг виробництва всіх видів молока за підсумками 2016 р/ може скласти 826 млн т, повідомляє The DairyNews з посиланням на дані IDF (Міжнародна молочна федерація).

За оцінкою аналітиків IDF, зростання обсягів виробництва молока в світі складе за підсумками 2016 р. близько 1% (для порівняння ? темп зростання світового виробництва у 2015 р. склав 2%). За прогнозами, у 2017 р. зростання показника досягне 1,5% і за підсумками 2017 р. світі буде вироблено 838 млн т молока.

«Глобальне виробництво молока не перевищить позначки зростання в 1% у 2016 р., темпи зростання у 2017 р. багато в чому будуть залежати від темпів відновлення цін на молоко», - зазначають аналітики IDF.

Поки фермери навряд чи будуть розглядати питання про інвестування в подальше збільшення виробництва, однак з високою часткою ймовірності темпи зростання виробництва молока у 2017 р. будуть перевищувати показник 2016 р.

За даними IDF, традиційні регіони-імпортери будуть все більше покладатися на свої власні ресурси. Азіатські країни, зокрема, будуть формувати забезпечення внутрішнього попиту за рахунок збільшення власного виробництва.

Dairy Plant.

Виробництво молока в Індії зростає більш ніж на 6% в рік, що говорить про можливий потенціал країни для поставок молока в дефіцитні азіатські країни. Якщо контроль якості сировини буде приведений у відповідність із західними стандартами, Індія могла б почати поставки продуктів з доданою вартістю в інші країни Азії (в тому числі дитячих молочних сумішей).

Китай буде продовжувати нарощувати власні виробничі можливості. І якщо цей рік, покаже незначне падіння національного виробництва молока, то в майбутньому недавні інвестиції Китаю у великі молочні проекти забезпечать міцну основу для виконання зростаючого місцевого попиту.

   
АПКкукурудзарістмолоко. соняшник