Агро-новини 4 квітня
Вирощувати картоплю без зрошення — ризикований бізнес
Для адекватного виробництва картоплі потрібні сучасні знання агрономії і технології, перш за все, полив.
Вирощувати картоплю без зрошення — ризикований бізнес.
Таку думку висловив президент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук, пише «УкрАгроКонсалт».
Українські виробники картоплі сильно ризикують, отримуючи врожаї картоплі менші, ніж 450-500 ц/га, як у Нідерландах.
За словами Миколи Гордійчука, після втрати можливості транзиту через територію РФ, втрати ринків Донбасу і Криму багато виробників почали замислюватися над собівартістю вирощування картоплі.
Середня в Україні урожайність картоплі становить усього 270 ц/га, говорить президент УАВК, тоді як врожайність менша за 450-500 ц/га для виробництва картоплі є дуже ризикованою. За такого збору виробник буде змушений віддавати урожай за собівартістю.
Бджолярам потрібно об’єднуватися в кооперативи
Всесвітній конгрес Апімондія-2013 повідомив, що Україна має значний потенціал національного бджільництва. Для реалізації цього потенціалу бджолярі України мають об’єднатися у громадські організації, кооперативи, кластери при сприянні та допомозі держави, йдеться у прес-релізі Громадської Організації «МІСІЯ ЗАХИСТУ БДЖІЛ ім. П.ХМАРИ».
Всесвітній конгрес Апімондія-2013 назвав переваги і недоліки національного бджільництва. Якщо переваги це колосальний потенціал національного бджільництва, то до недоліків конгрес відніс знаходження 98% бджологосподарств у неорганізованому приватному секторі, відсутність стандартизації обладнання та застарілі технології утримання та лікування бджіл негативно впливають на якість та безпеку продукції бджільництва.
Бджолярський кооператив ставить своїм завданням об’єднати дрібних, одноосібних пасічників в організовану господарську структуру з метою сприяння стабільному виробництву якісної та безпечної продукції бджільництва, надання послуг з навчання інноваційним технологіям, покращення мікроклімату між бджолярами, органами влади та місцевого самоврядування, співпраці з партнерами, що є важливим фактором не тільки стабільної діяльності сектору бджільництва, а і розвитку його потенціалу.
Гройсман готує сюрприз під час земельної реформи — ЗМІ
Уряд підготує законопроект про запуск ринку землі, який представлятиме інтереси українців-землевласників.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман анонсував «великий сюрприз» у новому законопроекті про запуск ринку землі.
Про це він сказав на засіданні Кабміну в понеділок, пише LB.ua.
«Я багато чую сьогодні висловлювань про підготовку ринку земель, але те, що запропонує уряд, буде великим сюрпризом для наших «псевдореформаторів» і популістів. Ми запропонуємо абсолютно якісну модель земель не в інтересах великих холдингів, не в інтересах іноземних інвесторів, а в інтересах нинішнього українського громадянина. Все буде тільки на користь українців — власників землі», — сказав він.