Агро-новини 6 січня
Держава отримала 1 млрд збитків через махінації з відшкодуванням спецрежиму
Сільгосппідприємства ухилилися від сплати 1 млрд грн податків.
У аграрному секторі зберігається негативна тенденція використання сільськогосподарських підприємств в схемах ухилення від оподаткування, штучного формування податкового кредиту та негативного значення податку на додану вартість.
Про це під час прес-конференції заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан, пише прес-служба ДФСУ.
За його словами, на цьому секторі, де десятиліттями діє система корупції і хабарництва на усіх рівнях, було зосереджено особливу увагу податкової міліції в цьому році.
«Впродовж 2016 р. розпочато 84 досудових розслідування, пов'язані із неправомірним використанням сільськогосподарськими підприємствами пільг під час нарахування ПДВ, сума встановлених збитків за вказаною категорією кримінальних проваджень складає більше 1 млрд грн», — зауважив Сергій Білан.
Фермери закликали уряд розвивати фермерські господарства
Україна повинна перейти до нової аграрної політики, в основі якої будуть особисті фермерські господарства. Про це заявив президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич на засіданні Ради АФЗУ «Наука і фермери об’єднують зусилля з метою збереження і розвитку українського села».
За словами Івана Томича, в Україні має запрацювати сільська поселенська мережа як одна з ключових ланок у створенні нової аграрної політики.
«Нам потрібно забезпечити перехід аграрної політики від олігархічного устрою до нової якості європейської сільської поселенської мережі, де в основі особисті фермерські господарства», — зачитав президент АФЗУ зі звернення до Кабінету Міністрів України та інших органів державної влади України.
На його думку, основним завданням Мінагропроду у 2017 році має стати підтримка та розвиток фермерства, в тому числі через забезпечення виконання відповідних законів та надання фінансової підтримки.
Агросектор забезпечив 40% приросту капітальних інвестицій
Понад дві третини – 11,4 млрд грн – приросту капітальних інвестицій в агропродовольчому секторі економіки припадає на сільське господарство.
У загальному обсязі приросту капітальних інвестицій по Україні у минулому році частка агропродовольчого сектору економіки становила 51%, у тому числі на сільське господарство припадає 40%, повідомляє прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».
За словами завідувача відділу інвестицій ННЦ «Інститут аграрної економіки» Миколи Кісіля, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в агропродовольчому секторі економіки за січень-вересень 2016 р., склав 41,5 млрд грн. Цей результат на 14,8 млрд грн або 55% перевищив показник за відповідний період 2015 року.