Агро-новини 7 січня

На Миколаївщині керівник державного сільгосппідприємства привласнив 6 млн грн

СБУ викрила механізм розкрадання мільйонів гривень керівником державного сільгосппідприємства на Миколаївщині.

Співробітники Служби безпеки України викрили механізм привласнення 6 млн грн керівником одного з державних сільськогосподарських підприємств у Вознесенському районі Миколаївщини, пише прес-служба СБУ.

070101 (Copy)

Правоохоронці з’ясували, що протягом 2015-2016 рр. посадовець уклав договори з місцевою комерційною структурою, директором якої був його близький родич. Гроші підприємства регулярно перераховувались громадянину за надання послуг з оброблення ґрунту, збирання врожаю та вантажні перевезення.

«Співробітники спецслужби встановили, що обсяги робіт в угодах були суттєво завищені, деякі з послуг комерсантом взагалі не надавалися. За попередніми оцінками, розмір збитків, завданих держпідприємству, становить майже 6 млн грн», — йдеться у повідомленні.

Також додається, що відкрито кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

На Рівненщині завершився екологічний проект ЄС щодо покращення стану ґрунтів

Шлам є ефективним меліорантом для підвищення урожайності місцевих зазвичай кислих ґрунтів, а також дозволяє вирощувати екологічно чисту продукцію

На Рівненщині закінчується проект Євросоюзу, реалізація якого полягала у застосуванні шламу, що утворюється від діяльності РАЕС, у сільському господарстві регіону, повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Вапняний шлам, що утворюється на Рівненській АЕС від освітлення води р. Стир містить корисні для рослин домішки мікроелементів. Застосування вапняного шламу, який має високий ступінь дисперсності, сприяє реальному підвищенню урожайності вже в перший рік використання. Також при застосуванні шламу знижується забрудненість урожаю радіонуклідами.

070102 (Copy)

В рамках проекту відбувалась просвітницька робота з громадськістю, демонстрація результатів вапнування на дослідних полігонах, зустрічі з вченими та кураторами проекту. Були укладені угоди на відвантаження шламу з кількома сільськогосподарськими організаціями.

«Проект дозволяє РАЕС вирішити питання екологічно безпечної утилізації вапняного шламу шляхом передачі його сільгосппідприємствам для меліорації місцевих земельних угідь. Успіх екопроекту дав поштовх до будівництва на РАЕС лінії зневоднення вапняного шламу, яка надасть можливість отримувати шлам, придатний для транспортування. Також планується підготувати шламонакопичувач для складування шламу, розрахований на 200 тис. т», — говориться у повідомленні.

На Сумщині провели майстер-клас з вирощування озимих зернових

Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА майстер-клас відбувся спільно з Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України

У Сумській області пройшов майстер-клас «Стан озимих зернових рослин та способи визначення їх життєздатності в зимовий період».

070103 (Copy)

Про це повідомляє прес-служба департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.

На майстер-класі для аграріїв Сумщини спеціалісти НААН продемонстрували присутнім моноліти озимих рослин, які були відібрані для відрощування та охарактеризували їх стан. Крім того, зупинились на показниках, які повинні відповідати критеріям оцінки стану озимих культур.

Начальник управління департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Петро Турчин наголосив, що одним із головних завдань аграріїв області на сьогодні є збереження озимого клину, що в свою чергу вимагає проведення постійного моніторингу стану посіву озимих культур в зимовий період та при відновленні вегетації у весняний період 2017 р.

Грошікрадіжкамайстер-класМиколаївщинарозкраданняозиминаРівненщинаСумщинаекологічний проектпідвищення урожайності