Агро-новини 21 квітня
Новини аграрного сектору
Аграрії залучили 82 млн. грн. через розписки
За час роботи інструменту «аграрні розписки» було залучено більше 82 млн. грн., заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, пише Мінагропрод.
За її словами, у рамках пілотного проекту «Аграрні розписки в Україні» на території Вінницької області було оформлено вісім аграрних фінансових розписок. За цим інструментом аграрії отримали кошти у сумі 5,4 млн. грн.
«Вінничина — один з пілотних регіонів, в якому минулого року стартував проект. У 2015 р. було виконано аграрних розписок на суму близько 37 160 000 грн. Всього за час роботи інструменту залучено більше 82 млн. грн. Тобто малі та середні виробники отримують доступ до кредитних коштів за спрощеною системою. І особливо це важливо на початку весняно-польових робіт», — відзначила вона.
Інвестиції у Тернопільський АПК ростуть: залучено 468 млн. грн.
На Тернопільщині набирає обертів інвестиційна діяльність у галузі АПК
Сільгосппідприємствами Теропільщини за 2015 р. освоєно капітальних інвестицій на суму понад 468 млн. грн., повідомив голова обласної державної адміністрації Степан Барна, пише прес-служба Тернопільської облдержадміністрації.
За його словами, в області набирає обертів інвестиційна діяльність у галузі АПК. Вводяться у дію нові об’єкти та створюються додаткові робочі місця.
«Зокрема, введено в експлуатацію соєвий завод потужністю 20 тис. т, у молочному скотарстві введено три нових тваринницьких приміщення для утримання ВРХ та відновлена тваринницька ферма (Бережанський р-н); у свинарстві введено в експлуатацію репродуктор потужністю на 3 тис. голів (Підгаєцький р-н), у птахівництві завершено будівництво пташника на 180 тис. курей-несучок (Тернопільський р-н)», — додав він.
У держвласності залишиться 6 млн. га земель — експерт
Після того, як в Україні завершиться децентралізація, у державній власності залишиться 5-6 мл.н га земель. Таку думку висловив експерт з земельних питань Андрій Мартин, повідомляє «Правда».
«Можу припустити, 5-6 млн. га залишиться у держвласності. При цьому повноваження по розпорядженню землями держпідприємств переходять КМУ, особисто Володимиру Гройсману… Держгеокадастр хоче замкнути на першу особу Кабміну можливості подальшої приватизації земель держпідприємств», — сказав він.
Експерт наголосив, що наразі немає точних даних про кількість земель, що є у державній власності. За офіційними даними, на обліку у Держгеокадастрі є 28,8 млн. га земель, з них — 10,4 млн. га — сільськогосподарські угіддя. Разом з тим, Андрій Мартин вважає, що з цього масиву придатними для сільськогосподарської діяльності будуть не більше 2 млн. га.
«У 2012-2013 рр. намагалися провести інвентаризацію державних земель сільськогосподарського призначення. Інвентаризували аж на 1,6 млн. га. Ці облікові дані, м’яко кажучи, не можна вважати коректними», — додав експерт.
Огляд підготував Орест Сарматський