Агро-новини 23 травня

Новини аграрного сектору

Іноземним підприємцям заборонять купляти сільгоспземлі в Україні

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України. Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

У документі, зокрема, до осіб, які не можуть набувати в власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення, пропонується віднести «іноземні підприємства», «підприємства, у статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільні підприємства, підприємства з іноземними інвестиціями)», «юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України», «міжнародні урядові та неурядові організації»; однією із підстав отримання права власності на земельну ділянку визнається її «придбання за цивільно-правовими договорами». Також у ЗК України термін «іноземні юридичні особи» пропонується замінити на «юридичні особи, створені за законодавством, іншим, ніж законодавство України» тощо.

Прийняття проекту, на думку суб’єктів права законодавчої ініціативи, «суттєво покращить інвестиційний клімат в Україні, сприятиме активізації ділової активності в регіонах, позитивно вплине на соціально-економічний розвиток держави».

МВФ вимагає ввести вільний продаж землі в Україні

Міжнародний валютний фонд вимагає від української влади ввести вільний ринок землі сільгосппризначення, щоб була можливість розпродавати її, наприклад, транснаціональним корпораціям, пише сайт газети «Вести».

Сьогодні паї площею в 1,4 га роздано у власність селянам, які здають їх в оренду за 885 грн./рік за пай. Продавати або будь-яким чином змінювати власника не можна (крім передачі у спадщину), що провокує чорний ринок земель — існують схеми, за якими олігархи скуповують права на землю (в середньому по $500/га).

«Перш ніж створювати ринок, потрібно розробити запобіжники, інакше її скуплять. Спочатку — земельний банк і рівні умови щодо доступу до кредитів, потім вже відкриття ринку. Максимум, що можна дати іноземним інвесторам – дозвіл на приватизацію землі під побудованими об'єктами. Наприклад, заводами або логістичними центрами», - сказав заступник голови парламентського аграрного комітету Григорій Заболотний.

Як повідомлялося, місія МВФ працювала в Україні в період з 10 до 18 травня. Фонд має намір розглянути виділення Україні чергового траншу в обсязі $1,7 млрд. в липні.

В Україні запрацювала друга молочна лабораторія

Цього разу лабораторний комплекс з'явився в Дніпропетровську. Лабораторія забезпечить швидке і точне визначення якості молока, пише The Dairynews.

Сучасне обладнання працює автоматично і дозволяє проводити 200 аналізів на годину. Проект реалізували за підтримки канадського уряду.

«Дніпропетровщина співпрацює з багатьма країнами світу. Канада – одна з них. Іноземні інвестиції і фінансова допомога дозволяють реалізовувати проекти в різних галузях. Серед них і сільське господарство. Сьогодні в області з'явилася унікальна молочна лабораторія. Вона дозволить надавати послуги не тільки місцевим фермерам, а й підприємцям з інших регіонів», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

Лабораторний комплекс – автоматизований. Його обслуговує один фахівець. Перевірка молока триває не більше 10 секунд. Отримані результати відразу передаються на комп'ютер і зберігаються в одному файлі. Так формується база даних перевірок.

При проведенні аналізу молока, фахівець не знає, яке саме підприємство надало зразки. Замість назв і адрес на тарі вказані спеціальні штрих-коди. Це забезпечує об'єктивність і неупередженість досліджень.

Огляд підготував Орест Сарматськийм