Бджолярство, агрономія, фермерство: на Тернопільщині є можливості навчання у сфері сільського господарства
Форма навчання – онлайн, денна або змішана
Навчання у сфері сільського господарства на підставі ваучера на оплату, що видають певним категоріям громадян, які не зареєстровані як безробітні і мають професійно-технічну чи вищу освіту, можна пройти у закладах освіти як Тернопільщини, так і України. Про це повідомили у пресслужбі обласного центру зайнятості.
Пройти навчання можна за спеціальностями:
- «Агрономія»,
- «Геодезія та землеустрій»,
- «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»
чи освоїти професії:
- бджоляр,
- налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів,
- слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування,
- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва»,
- плодоовочівник,
- робітник фермерського господарства.
Фінансування за ваучером – до 30280 грн.
Зареєстровані безробітні безоплатно, за спрямуванням місцевих підрозділів Тернопільського обласного центру зайнятості, у центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості можуть здобути професії:
- фермер,
- бджоляр,
- робітник зеленого будівництва,
- квітникар,
- виноградар,
- плодоовочівник,
- рибовод,
- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва.
У рамках експериментального проєкту ці професії можуть безоплатно здобути також зайняті та незайняті (не зареєстровані як безробітні) учасники бойових дій і люди з інвалідністю внаслідок війни.
Тривалість курсів – 3-6 місяців. Форма навчання – онлайн, денна або змішана. ЦПТО - це сучасні заклади освіти європейського рівня, які здійснюють курсову та індивідуальну профпідготовку. У разі потреби є місця для проживання.
За спрямуванням служби зайнятості професії сільгосп сфери можна здобути в Борщівському агротехнічному коледжі, Заліщицькому фаховому коледжі ім. Є Храпливого НУБіП України, Чортківському ВПУ, у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та ін. Навчання 3,5-5 місяців. Після його завершення слухачі отримують свідоцтво про присвоєння робітничої професії.
За детальнішою інформацією пропонують звернутися у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості або в Тернопільський ОЦЗ за телефоном: 0635765756.
Фото з відкритих джерел