Біатлонний комплекс на Тернопільщині хочуть прибрати до рук?

Вчора, 13 січня відбулася дуже важлива зустріч, зорганізована навколо проблеми біатлонного комплексу у Підгородньому. На зустрічі були присутні: заступник голови обласної ради Любомир Крупа, директор спортивної школи з зимових видів спорту Володимир Приймак, депутат обласної ради - директор школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ) Олег Любінський, народний депутат Олег Барна, голова спортивного товариства «Колос» Георгій Гунтік, працівники бази, представник екологічної організації, журналісти.

"Олег Степанович відомий своєю різкістю та прямотою. Тому «м'які» питання він задавав лише юній спортсменці, яка йшла по дистанції, розпитував чи подобається займатись, розповідав про свої дитячі і теперішні заняття на лижах", - пише Віктор Мацикур у «Фейсбуці».

Далі його питання були чіткі і в саму суть. 1. До «еколога»:

2. До власника учбово-курсової бази (гуртожитку) Г. Гунтіка:

Всі, окрім Г.Гунтика спільні в одному - вузол можна розв'язати тільки одним шляхом - отримавши біатлонний комплекс у державну або комунальну власність, виробити всю необхідну документацію, щоби захистити цей спортивний об'єкт від зазіхань, мати можливість отримувати кошти на капітальні видатки та звертатись до Фонду регіонального розвитку для фінансування побудови нової траси про прокладеним просікам та частково по старій трасі, будівництву нового, відповідно до стандартів біатлонного стадіону, реконструкції та розбудови бази. Спроби керівника Колоса відволікти увагу від реальних проблем пропозицією утворити ще одну бюджетну комунальну установу «Центр олімпійської підготовки» був заперечений аргументами з боку депутатів облради. Нічого створення нової установи не дасть, окрім дублювання роботи ШВСМ, а також збільшення витрат на новий штат (директор, адмінперсонал). Єдиний можливий варіант, якщо говорити в принципі, це створення Міністерством молоді та спорту України державного ЦОПу та фінансування його з державного, а не місцевого бюджету, де коштів заледве вистачає на зарплату уже існуючим спортивним комунальним установам. Саме такою можливістю зацікавився Олег Степанович, як Народний депутат він матиме попередній аналіз та розмови на найвищому рівні у Києві. Однак це ніяк не розв'язує проблем з неефективним власником біатлонного комплексу, не вирішує питання можливої забудови всередині траси, не вирішує питання розробки проекту та реалізації коштами державного бюджету нового, сучасного біатлонного комплексу, куди мають ввійти існуюча база, нова та частково стара траса, старе та нове стрільбища з трибунами.

15940470_10209252712929162_4919014399532003042_n

В даний, складний та в багатьох моментах критичний для економіки та безпеки країни час потрібно проявити тільки державницький та господарський підхід до справ, проаналізувавши роботу установ та органів влади так розподілити кошти та повноваження, що дублюючі, малоефективні та побудовані на старих радянських моделях моменти усунути, натомість перейти до прозорої роботи, до оцінювання ефективності використання коштів та ККД досягнення передбачених завдань.

Елементи старої, радянської системи спорту боряться за своє збереження, апелюють до колишніх здобутків, опираються змінам та найбільше бояться прозорості та відкритості влади. Їх цікавить тільки власні зарплати, майно, яке можна продати-віддати на 49 років у комерційну оренду, також вони хочуть зберегти вплив на процеси та бюджетні кошти.

Але маховик реформ, що запущений в країні невпинно працює. Міністерство молоді та спорту з 1 січня 2017 року ліквідувало старий совковий трюк - т.зв. «консолідований залік», коли одного спортсмена для статистики та фінансування рахували три рази, бо він був розписаний на три різні організації, за які він виступав. Це ще одна бюрократична перепона, яку подолали для того, або кошти, який і так небагато в країні приходили спортсмену та тренеру напряму, адресно, прозоро.

 
СкандалТернопільщинаОлег БарнаВіктор МацикурКолосПідгороднєбіатлонний комплекс