Більше 1 тис. гривень віддала пенсіонерка ворожці-шахрайці

1200 гривень віддала шахрайці 65-річна мешканка Козівського району, аби зняти родине прокляття та врятувати від недуги чоловіка.

До жительки села Плотича уранці на подвір’я зайшла смуглява незнайомка та запропонувала придбати різний одяг. Пенсіонерка, аби оглянути товар, впустила торговку до хати. Вже в помешканні гостя побачила лежачого хворого чоловіка господині. Схопила жінку за руку та заявила - на родині лежить прокляття. Стала запевняти перелякану козівчанку, що зніме його, а чоловік одужає і встане на ноги. Спритна шахрайка швидко переконала жінку провести ритуал очищення і наказала принести усі заощадження. Сказала, що саме на них лежить прокляття. Перелякана господиня витягла зі сховку пенсію та віддала ворожці. Лиходійка пошепотіла над грошима і запевнила пенсіонерку, що через два дні  вона поверне їй гроші й прокляття зникне.

Допоки потерпіла оговтувалася від почутого, шахрайка покинула подвір’я. Жертва аферистки два дні чекала на повернення боргу. Про ворожку розповіла сусідці, а та порадила негайно телефонувати в поліцію.

Пенсіонерка повідомила про пригоду правоохоронцям. За фактом шахрайських дій розпочато кримінальне провадження.

Подібних злочинних схем легко уникнути. Варто лише не довіряти незнайомим людям, радять працівники поліції. Найперше правило, якого слід дотримуватися неухильно – ніколи і ні за яких обставин не впускати до помешкання невідомих осіб.

Не приставайте на пропозиції незнайомців вигідно придбати товар, поворожити чи зняти порчу. Не слід забувати, що, відкриваючи двері вашої домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтесь на небезпеку стати жертвою шахраїв чи злодія. У кращому разі ви просто купите підробку, а в гіршому — залишитесь без  грошей.

Якщо непрохані гості вже переступили поріг вашої оселі, намагайтеся не випускати їх з виду, не приставайте на їхні пропозиції, не показуйте, де зберігаєте заощадження.

Якщо на вашій вулиці з’явились невідомі люди, поведінка яких викликає у вас підозру, варто телефонувати й повідомляти про  таких підозрілих осіб у поліцію.

Розкажіть про такі елементарні правила безпеки стареньким родичам, адже люди похилого віку найчастіше стають жертвами обману та шахрайства. Попередьте родичів  про афери з ворожками або цілительками.

І все ж якщо ви, або хтось із ваших родичів таки став жертвою злочинця, не зволікайте зі зверненням у поліцію. Чим швидше надійде звернення на “102”про скоєння злочину, тим більше шансів затримати злочинця.

Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

tp.npu.gov.ua