«Домедична допомога на полі бою — це збережені життя»: історія бойового медика з Тернопільщини (фото)

На війні дуже важливо знати медицину. Це просто необхідність сьогодення, адже від рівня цих знань може залежати чиєсь життя, зазначає Василь Кашкан

Зупинити кровотечу, накласти турнікет або провести тампонування рани — для бойового медика Василя Кишкана це не просто завдання, а питання життя його побратимів. Поліцейський із Тернопільщини, який з 2014 року здобував медичний досвід на передовій, сьогодні служить у складі батальйону «Лють». У важких умовах оборони на сході України він щоденно рятує тих, хто стоїть поруч, захищаючи країну. Історію бойового медика розповіли у Департаменті комунікації Національної поліції України.

На війні дуже важливо знати медицину. Це просто необхідність сьогодення, адже від рівня цих знань може залежати чиєсь життя. Головне - робити все правильно, за відповідним алгоритмом і швидко, - каже боєць.

 Перший досвід бойових завдань у складі бригади «Лють» медик отримав у липні 2023 року, під час штурмових дій на Донеччині. Підрозділ Василя боровся за звільнення таких гарячих точок, як Кліщіївка та Курдюмівка. Пригадуючи ці місця, він ділиться: «Населені пункти, що перетворені на руїни, викликають біль за зруйновану землю». 

У своїй практиці Василь стикався з різними травмами — від осколкових поранень до критичних кровотеч та уражень легень. Він пригадує випадок, коли молодий боєць отримав кульове поранення ноги, і неправильно накладений турнікет міг призвести до ампутації. Василь вчасно відкоригував помилку, і це врятувало хлопцю ногу.

Домедична допомога – це питання життя і смерті, як твого побратима, так твого власного. Найчастіше я стикався з осколковими пораненнями, масивними кровотечами, важкими пораненнями легень. Для бойового медика важливо зрозуміти ступінь тяжкості поранення, щоб ефективно надати допомогу, - пригадує правоохоронець.

Після бойових операцій на Донеччині підрозділ Василя продовжив виконувати завдання з оборони Часового Яру та Торецька. «Важкі напрямки з активними бойовими діями, де росіяни постійно застосовують артилерію, дрони та баражуючі боєприпаси», — описує Василь.

Попри численні виклики, він пишається своєю командою і планує повернутися на передову після лікування, адже переконаний, що лише разом вони зможуть подолати ворога.

Читайте також: «Немає більшого задоволення, ніж врятувати життя»: історія військового медика з Тернополя

Фото: Департамент комунікації Національної поліції України

 

Василь Кишканбойовий медик