Бустерна доза вакцини проти COVID-19: чому це важливо зробити
Задля уникнення проблем із визнанням сертифіката за кордоном, медики радять дотримуватися рекомендованого періоду введення бустерної дози
Наразі в Україні бустерну дозу рекомендовано вводити у період з 6 по 9 місяць після отримання базового курсу вакцинації проти COVID-19, повідомляють на сторінці Міністерства охорони здоров’я України.
Проте, якщо ви не отримали бустер у рекомендований термін, це слід зробити за першої ж можливості. Сертифікат про вакцинацію за таких умов також буде доступний.
Водночас бустерне щеплення важливо зробити саме в рекомендований період, адже це дасть змогу поновити захист від симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.
Це важливо зараз ще й з таких причин:
- Важко перенести COVID-19 та мати тривалі наслідки для здоров’я – не приємно, а в умовах війни це ще й означає створювати додаткове навантаження на лікарів, які зараз працюють на межі можливостей.
- В осінньо-зимовий період традиційно зростають темпи поширення вірусних захворювань, а тому варто себе захистити.
Разом з тим, задля уникнення проблем із визнанням сертифіката за кордоном, медики радять дотримуватись рекомендованого періоду введення бустерної дози.
В Україні доступна вакцина Cominarty від Pfizer та CoronaVac. Актуальний перелік пунктів щеплень можна знайти за посиланням: bit.ly/vaccinationpoints або за номером телефону 16-77.
Також в Україні можуть запровадити четверту дозу вакцини проти ковіду. У МОЗ опрацьовують рекомендації і згодом оприлюднять відповідне рішення, яке стосуватиметься окремих категорій населення.
Фото з відкритих джерел