«Чотири доби пекла, але ми втримали позиції», — історія спецпризначенця з Тернополя Богдана Бурби
Захисник із бригади «Лють» розповів про жорстокі бої на Харківщині та поранення на фронті
Виконуючи завдання на Харківщині, спецпризначенець Богдан Бурба потрапив під обстріл ворожого FPV-дрона. Попри важкі поранення, він продовжує лікування та вірить у повернення до побратимів. Історію старшого сержанта батальйону «Еней», відомого під псевдо Джагер, розповіли у Головному управлінні Нацполіції Тернопільщини.
До повномасштабного вторгнення Богдан працював патрульним, а згодом у роті поліції особливого призначення. У квітні 2024 року приєднався до штурмової бригади «Лють» і після навчання вирушив на Вовчанський напрямок Харківщини.
Перший бойовий досвід Джагера — оборона лікарні разом із десятьма побратимами. Протягом ночі вони відбивали атаки ворога, який не припиняв мінометні та стрілецькі обстріли.
Коли ми переходили з лікарні в будівлю, що вціліла, по нас вів прицільний вогонь снайпер. Дехто з побратимів отримав кульове поранення, мені в ногу прилетів осколок від гранати, — згадує Джагер.
Поранених евакуювали через міст, де їх переслідували ворожі кулеметники та дрони.
Від важких поранень постраждав один із побратимів — у нього була пробита легеня.
Ми наклали йому шість турнікетів та інклюзивну пов’язку, адже була пробита легеня. Побратими взялися нести його, я ж забрав на себе всю їхню зброю. В евакуаційне авто ми не зайшли, а заповзли, - пригадує лютівець.
Уже за шість днів після лікування він повернувся на передову.
На Вовчанському напрямку мінометний та артилерійський вогонь супроводжував кожну операцію.
За чотири доби ми нарахували десь 120 прильотів керованих авіабом. Коли прилітає КАБ – це просто все трясеться, земля ходить під ногами, будинки падають, розвалюються — розповідає Джагер.
Згодом батальйон перекинули на Торецький напрямок, де бої тривали безперервно.
Тоді Джагер отримав важкі поранення руки та ноги через вибух FPV-дрона. Його врятували медики з бригади.
Попри понад 20 операцій, він продовжує боротися за відновлення руки та вірить у повернення до побратимів.
Джагер каже, що війна назавжди змінила його життя, утім він понад усе хоче, аби перестали гинути люди, а діти не бачили цих жахіть.
Фото: Головне управління Нацполіції Тернопільщини