Чи святкуватимуть відомі тернополяни День закоханих?
Українська культура за останні роки декомунізації встигла запозичити в далеких і близьких сусідів чимало нових святкувань, в тому числі і День закоханих, чи як його ще називають - День Святого Валентина. "Терен" вирішив запитати у відомих тернополян, що ж для них означає цей день і чи збираються вони його відзначати.
Ірина Шуптарська, телеведуча:
«Ми з чоловіком День закоханих якось особливо не святкуємо, бо обоє переконані, що не потрібно чекати цілий рік, аби сказати: "Я тебе кохаю", чи приділити найріднішій людині увагу. Над стосунками потрібно працювати щодня. Для нас набагато важливішим є День шлюбу, бо це День народження нашої сім'ї. Але у відзначенні Дня Святого Валентина я не бачу нічого поганого. Це просто ще одна нагода провести з коханим чоловіком час разом!»
Віктор Мацикур, директор департаменту сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту ОДА:
«Пропоную день закоханих не святкувати, краще бути закоханим щодня і завжди. Я не сприймаю зараз закоханість як емоцію, як "квіти-подарунки-поцілунки", мабуть у віці після 40 років приходить розуміння кохання як Любові. А любов повинна відчуватись завжди, якщо вона справжня, і в будні, і в кризи. Також я маю концепцію любові не "мати-відчувати-заслужити і т.п." а "робити". Це значить для мене плекати в собі це розуміння, що любов є у всьому і всюди, вона як клей, на якому будується наш життєвий пазл та наша реальність. Тому щодня я шукаю можливостей проявити свою любов до людей, обставин та загалом життя, це додає сил та змісту існування»
Максим Черкашин, помічник міського голови Тернополя:
«День Закоханих не святкую. Оскільки в цей день всі закохані намагаються дарувати одне одному позитивні речі та подарунки. Вважаю, що позитивні емоції потрібно дарувати якомога частіше, а подарунки мають бути сюрпризами, а не в запланований день (окрім Дня народження звичайно). Свято це не для закоханих, а для маркетологів і сувенірних та ювелірних магазинів. А ще це свято пригнічує тих, хто ще не знайшов собі супутника життя»
Юрій Матевощук, письменник:
«Безумовно, кохання в моєму житті є одним з найважливіших складових. Люблю свою дружину, і щасливий, що доля поєднала нас. Але стосовно дня закоханих, то в мене до цього неоднозначне ставлення: вважаю, що кохання не потрібно вирізняти якимось одним днем, особливо, коли все це перетворюють на певну "показуху" з квітами, подарунками і теде. А якже інші дні? Тобто, якщо ти кохаєш, то кохай завжди, і коли ти хочеш зробити подарунок близькій людині, то роби його в будь-який день, не важливо чи це 14 лютого. А в цей день напевно, треба просто віддати належне та "зареспектувати" Святого Валентина, який всупереч усьому таємно вінчав закоханих»
Рустам Ергешов, громадський активіст:
«Святкував цей день як і всі, допоки не зустріч свою майбутню дружину. Для нас це ще один день, коли ми проводимо час разом. Любов потрібно проявляти постійно, аби вона не згасла, а День закоханих це просто ще лдна можливість сказати, що кохаєш»
Андрій Човган, шоумен, телеведучий:
«Нажаль не святкую, тому що в цей день я зазвичай працюю. В дитинстві це було одне з найцікавіших свят, адже завжди залишалась інтрига, скільки ж валентинок ти отримаєш. А зараз День закоханих нічого особливого не означає. Як на мене, увагу своїй половинці потрібно приділяти постійно, а не виключно по святах! Це не обов'язково повинні бути подарунки чи квіти, це не головне що є у стосунках...Тому не треба чекати на свято. Робіть приємні сюрпризи один одному постійно, така профілактика завжди усім подобається!»
Тож як ми бачимо, варто просто щиро кохати і дарувати тепло близьким людям щодня, адже любов не повинна мати приводу, щоб її проявити.
Автор: Василь ТОМЧИШИН
Фото: з відкритих джерел