Де у Тернополі вода непридатна для вживання?
Увага! Вода для пиття не придатна". Таблички з таким застереженням з'явились на колонках-качалках, що розташовані за адресами: вул. Тернопільська, 2, Дружби, 1, Нечая, 29,Квіткова, 17, Куток, 16, Валова, 7, Чумацька, 25, повідомляє topnews.
Це означає, що якість води у них, згідно з проведеними лабораторними дослідженнями, не відповідає вимогам санітарних норм та правил “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” ДсанПіНу 2.2.4.-171-10 за бактеріологічними (загальне мікробне число та загальні коліформи) та хімічними показниками (нітрати, нітрити, амоній, залізо, окинюваність та каламутність), пояснює завідуюча хіміко-бактерілогічної лабораторії питної води КП «Тернопільводоканал» Оксана Мар'юк.
«Оскільки колонки-качалки розташовані на міській території, вони не захищені від впливу зовнішніх забруднень, що можуть потрапляти у водоносний горизонт, - зазначає Мар’юк. - Також основною причиною погіршення бактеріологічних показників є малий водорозбір і застій води. Вода в трубчастих колодязях не хлорується, що сприяє росту мікроорганізмів».
Загалом у Тернополі нараховується близько 50 трубчастих колодязів. Контроль якості води у них лабораторія хіміко-бактеріологічного контролю питної води здійснює щоквартально. Крім того якість води в трубчастих колодязях контролює міська СЕС.
Оксана Мар'юк наголошує: основною функцією трубчастих колодязів є забезпечення населення водою в аварійних ситуаціях для технічних потреб.
Тож навіть, коли таблички на колонці-качалці нема, вживати воду з нею чи використовувати для приготування їжі не рекоменується.