До Великодня залишаються лічені дні
У християн триває Страсний тиждень — останній тиждень Великого посту, що наступає за Вербним і передує Великодню. У страсний тиждень згадується таємна Вечеря, страждання, розп’яття і поховання Ісуса Христа.
Для християн Страсний – останній тиждень Великого посту – це час приготування до Світлого Христового Воскресіння та нагода подбати про власну душу. У Седмицю ми заново переживаємо події понад двохтисячирічної давності, коли Господь терпів знущання та вмирав на хресті заради нашого спасіння. Тож коли християни приходять у цей час до церкви на богослужіння чи до сповіді, вони переживають єднання з Христом та проживають разом із ним цей скорботний час. У Чистий четвер священики радять піти до сповіді та причастя, аби в чистоті душі і з чистим серцем зустріти празник Воскресіння Христового. А у Страсну п’ятницю – приклонитись до Плащаниці, яка має символічне значення, передає TV4.
– З пошаною і вірою почитаємо не саме полотно, а Господа, який був завернутий і який вмер задля нашого спасіння. Тому ми приступаємо і цілуємо тіло Христове і в цей спосіб ми висловлюємо своє співчуття, – пояснює священик церкви Пресвятої Трійці УГКЦ отець Іван Січкарик.
Протягом усього Великого посту священики у храмах сповідають людей. На Страсному тижні до сповіді варто було піти у його першій половині. Проте посилений піст варто тримати до неділі – свята Великодня.
– Піст – це, насамперед, є умертвлення нашого тіла задля того, щоби ми духовно могли зростати і вміли панувати, за допомогою Божої ласки, над своїми емоціями, почуттями і над пристрастями. А в цей тиждень ми вже в особливий спосіб стараємося бути ретельними, щоби те, що ми здобули, і те, що ми пішли до сповіді, щоб за цей тиждень то не розтратити. І тому це є, що ми в особливий вже спосіб в останній тиждень посту ми постимо, – каже отець Іван.