Екскурсія за 1 гривню: усе – заради задоволення тернополян (фоторепортаж, відео)
Як черпали нові знання про Тернопіль за 1 гривню.
21 липня, 17:50, на вулиці Замковій по 2-3 чоловік групуються люди. Підходить чоловік з дружиною і дітьми та й питає: «Хто тут Михайло?», інший молодик жартома відповідає: «Ну ось, зібралися, а тепер треба вирішити хто ж з нас буде Михайлом». За декілька секунд усі, хто був неподалік фонтану «Сльози Гронського», утворили єдину купку, адже зрозуміли, що зібралися заради однієї мети – екскурсії за 1 гривню.
О 18-ій до них підійшов екскурсовод – Михайло Онишків. Без зайвих слів і ліричних відступів хлопчина, котрий зібрав любителів історії, розпочав мову про Старий і Новий замки, про палац, правим крилом якого зараз є ресторан готелю «Тернопіль» і про Надставну церкву. Люди одразу домовились обмінюватись власними знаннями та невідомими фактами про місто. Крім місцевих, до речі, серед екскурсантів було чимало приїжджих.
- Фейсбук-клич почуло більше людей ніж я сподівався, - радісно каже Михайло. – Я очікував на чоловік п'ятнадцять від сили.
Мета Михайла Онишківа – зацікавити людей більше вдаватись до вивчення історії, адже цікаво розповідати історичні факти, якими не до кінця володіє, Михайло не любить:
- Моя «фішка» – цікаво розповідати байки і історії, - жартує хлопець. – Сьогодні я – екскурсовод, а завтра – турист: вдягну наплічник і піду в гори.
І так, маршрут екскурсії пролягав вулицею Замковою, далі – до пам’ятника королю Данилу, де колись була Кінська торговиця – під час другої зупинки можна було почути цікаві деталі про вулички, площі, будинки та підземелля старого Тернополя. Біля Катедри Михайло розповів історію собору, а також факти про святих покровителів нашого міста.
Ходили і до старого казино – тепер це приміщення міської ради – цікавою ця місцина була в давнину, чи не так? Там же і розповіли про діяння Йосифа Сліпого і його життя.
Наступною була зупинка біля будинку, де мешкав відомий художник, архітектор, реставратор Діонізій Шолдра. На стіні встановлено пам’ятний знак в його честь. Ходили і до ТЗОШ №4, де у 1918-19 рр. працював уряд ЗУНР - Державний Секретаріат.
Були поціновувачі історії на Театральному майдані та поруч з тристороннім годинником. Остання зупинка – між пам’ятником Соломії Крушельницькій і теперішнім ЦУМом, де раніше стояв Парафіяльний костел. Багато запитань, уточнень і захоплених людей...
- Формат цієї екскурсії доволі цікавий. Це було по-справжньому жваво і живо. Ми з сестрою навіть не очікували на таку активну і пізнавальну прогулянку. – ділиться враженнями учасниця екскурсії Мар’яна Шимечко.
На запитання людей: «Чи планується цикл екскурсій?», Михайло відповів:
- Взагалі-то це питання сподвигає мене на роздуми, що подібний цикл екскурсій потрібен. Та як далі це буде відбуватися – зараз сказати не можу.[embed]https://www.youtube.com/watch?v=8ZDpoJOcGh4&feature=youtu.be[/embed] [embed]https://youtu.be/cMAzkJSlFkI[/embed]
Фото, відео автора