Фермер розорав об’єкт культурної спадщини: відкрито провадження (Агроновини)
Прокуратура Черкаської області відкрила кримінальне провадження за фактом розорення та засівання сільськогосподарським культурами археологічного об’єкту культурної спадщини «Лесеві могили» фермерським господарством на Черкащині.
Повідомляє пресслужба прокуратури Черкаської області.
– Прокуратура звернулась до суду з позовом про розірвання договору оренди, зобов’язання відповідача звільнити неправомірно використовувані землі історико-культурного призначення та повернути понад 50 гектарів сільськогосподарських земель орієнтовною вартістю понад 50 млн грн, умови оренди яких грубо порушено орендарем, – повідомили у відомстві.
У прокуратурі вказали, що «здійснюючи господарську діяльність на орендованій земельній ділянці, фермерське господарство знехтувало законодавчо встановлений обов’язок із охорони археологічного об’єкту культурної спадщини – курганної групи із 15 насипів – «Лесеві могили» загальною площею 1,5 га в адміністративних межах Вергунівської сільської ради Черкаського району».
– Суб’єктом господарювання не лише не забезпечено належний правовий режим використання вказаного об’єкту, а й проведено його розорення та засівання сільськогосподарським культурами, що грубо суперечить вимогам чинного законодавства та порушує державні інтереси в галузі охорони культурної спадщини, – додали у відомстві.
Зазначається, що прокуратурою заявлено відповідний позов, за яким господарським судом Черкаської області відкрито провадження.
В Україні планують висадити понад 2 тис. гектарів горіхових садів
У 2020 році в Україні буде посаджено понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур, про це повідомляє agro.guide.
У 2019 році в Україні було закладено дві тисячі гектар нових насаджень горіхів, з яких на фундук припало 1,039 тис. га, на волоський горіх – 0,961 тис. га.
Зазначимо, що по завершенню 2019 року, згідно державної програми садівники отримали компенсації за посадковий матеріал – 119,8 млн грн за перше півріччя і 160,2 млн грн за друге півріччя.
– Валовий збір волоського горіха прогнозується в межах +126 тис. т, з них близько 60 тис. т буде експортовано, велика частина у країни Перської затоки і південно-східну Азію, – розповів Володимир Пахно, президент Української горіхової асоціації.
Експерти прогнозують, що експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, однак ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть бути зменшені.
– Також з’являться закупівельні підприємства по фундуку і будуть експортовані невеликі партії українського фундука в країни Прибалтики та скандинавські країни, – додає Пахно.
В свою чергу, фахівці вважають, що горіхові сади малої та середньої площі (до 30 га) об'єднуватимуться в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.
– Ми продовжуватимемо спільні дії членів нашої асоціації, Мінекономіки, Торгово-промислової Палати України, ЗМІ за брендинг українського горіха в світі. Таким чином, на ринку України і країн зарубіжжя з’являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю, – підкреслює президент асоціації.
Нагадаємо, що за листопад 2019 року надходження від експорту волоського горіха із усього плодоовочевого сектора України склали 51%.
Фото з відкритих джерел