Фермер вирощує рідкісні горіхи та делікатесні трюфелі (Агроновини)

Незвичайний для України чорний горіх вирощує на Львівщині у селі Банюнин фермер Михайло Костюк. 

Плантацію львів’янина вважають однією з чи не найбільших в країні – майже 40 гектарів.

Про це пише agronews.ua. 

Чорний горіх унікальний тим, що деревина з нього дуже цінна, використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт. Однак наразі особливого прибутку пан Михайло не має, адже стовбур дозріє до збуту років за тридцять, але бізнес, каже, вигідний.

З 1 гектара можна добути 600 кубів деревини. За 1 куб деревини можна заробити в середньому 5000 євро, а це близько 3 мільйонів євро з лише гектара. Нині ж львів’янин продає саджанці навіть клієнтам з Австрії. За 1 саджанець – 11 євро.

Вирощує їх фермер особливим способом – на білих трюфелях. Гарному росту та врожаю на городі садівник завдячує не просто випадку, а мікуризації, тобто симбіозу гриба з рослиною, який покращує ріст і врожайність.

За рік він отримав приріст саджанців горіха у 60 см. У себе на городі Михайло мікуризував майже все, навіть картоплю. Гриби, які поселяються на корінні рослин, стають ніби його продовженням. Допомагають засвоювати поживні речовини, якщо є потреба, забезпечують вологою, а ще виділяють невелику кількість антибіотиків, відновлюють ґрунт та збільшують урожай щонайменше на 30 – 40 %.

Після мікуризації можете розраховувати та на грибний урожай. Якщо дотримуватися усіх вимог технології, якщо замікуризувати територію, не обробляти хімічними речовинами, то за 5-10 років трюфель буде рости на вашій території.

Максимальний урожай трюфеля отримують через 20 років – близько 20 кг, а це 40 тисяч доларів з гектара на рік.

На плантаціях самих лише горіхів десятки видів. 70% саджанців продає на вітчизняний ринок, а решту за межі країни.

Знаходиться господарство Михайла Костюка при трасі Київ-Чоп. Тут фермер також розмістив крамничку самообслуговування, де нема ані продавців, ані каси – все на довірі. Зараз продають гарбузи та інші овочі, фрукти та саджанці.

Щодня фермер заробляє на цьому 1000-1500 грн, які люди залишають у скляній банці за придбаний товар. Каже, заробляв би втричі більше, якщо цього року вродили б ще і яблука. Так він працює вже третій рік.

0502 (Copy)

Миші продовжують доїдати лишки зерна Держрезерву, – Апостол

Миші продовжують доїдати лишки зерна, яке б мало знаходитися в засіках Держрезерву.

Про це повідомив Михайло Апостол за своїй  Facebook сторінці, пише agronews.ua.

– Держаудитслужба виявила і передала матеріали правоохоронним органам ці факти на Миколаївському ДП Хлібна База №76. Виявлено фінансових порушень на суму майже 12 мільйонів гривень, – підкреслив Апостол.

Він наголосив, що це комплекс злочинної і корупційної безгосподарності:

- низька, до 25% завантаженість зерносховищ;

- псування зерна на 10 млн. грн;

- занижені тарифи з надання послугів;

- завищені видатки на охорону підприємства …

Нагадаємо, Михайло Апостол писав, що майже 2700 вагонів зерна, яке повинно б знаходитися на зберіганні у Держрезерві «з’їли миші». Сума збитків більше 800 млн. грн.

Фото з допису

агроМихайло АпостолфермеррозкраданняДержрезервтрюфелічорний горіх