Французький міністр обурився засиллям в ресторанах української курятини (Агроновини)
Міністр з питань сільського господарства і продовольства Франції Жюльєн Денорманді обурився тим, що в меню шкільних їдалень, а також ресторанів переважає імпортне м'ясо курки, в тому числі з України, а не курятина французького виробництва.
Про це він заявив в ефірі BFMTV .
Міністр назвав абсурдною ситуацію, коли переважну частку м'яса в меню складає імпорт з-за меж ЄС, в тому числі і з України. На його думку, споживачі повинні знати країну походження.
– Зараз батьки не знають, звідки привезена курятина, яку дітям пропонують в їдальні. У більшості випадків це птах з України, з Бразилії, в меншій мірі – оброблена в Європі. Але нічого – з Франції, і це абсурдно, – зазначив він.
За його словами, необхідно, щоб у всіх їдальнях і ресторанах вказували походження м'яса, в тому числі птиці. Чиновник упевнений, що впровадити такі зміни можна буде вже влітку 2021 року.
– Батьки повинні знати, звідки походять продукти, які їдять їхні діти, – зазначив міністр.
Джерело: agroportal.ua
Лише 4% виробництва огірків в Україні – промислове
Найбільш поширеними овочами для українського столу є помідори і огірки (крім картоплі).
І якщо раніше дані культури в свіжому вигляді вживали тільки в сезон, то зараз збільшилося споживання протягом цілого року. Однак відбувається це в основному за рахунок імпортних поставок.
Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
– В Україні не дуже поширене вирощування овочів в теплицях в холодні місяці, так як витрати на енергоносії для обігріву самих теплиць не дозволяють вирощувати конкурентноспроможну за ціною продукцію.
Економічно доцільніше імпортувати помідори і огірки з Туреччини, яка має більш сприятливий клімат для вирощування овочів в теплицях. Саме на цю країну довелося 79% імпортних поставок помідорів і 83% огірків у 2020 році, – пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.
В Україні вирощування огірків і помідорів в основному відбувається в господарствах населення, частка промислового виробництва незначна.
За останні 5 років обсяги виробництва помідорів були на рівні 2,2-2,3 млн т, з них близько 34% виробляється промисловими підприємствами.
Щодо огірків, то їхні обсяги виробництва близько 1 млн т, з яких тільки 4% промислового виробництва. При цьому, 10% помідорів і 25% огірків вирощуються в теплицях, відзначають в асоціації.
Джерело: agroportal.ua
Фото з відкритих джерел