Голлівудський костюмер подарував Тернопільщині колекцію лемківського одягу (фото)

Майже 150 автентичних зразків лемківського одягу подарував музею на Тернопільщині екскостюмер з Голлівуду Вільям Джула.

Про це кореспондента «Терену» повідомила директор музейного комплексу «Лемківське село» у Монастириськах, куди надійшли етнографічні раритети, Віра Дудар.

«Дуже тішимося, що отримали такий надзвичайно цінний подарунок для нашого музейного комплексу. Пан Джула – лемко за походженням, з ним підтримуємо контакти вже давно. 

Традиційний лемківський одяг

Серед отих майже півтори сотні безцінних речей лемківського одягу є не тільки автентичні речі, яким понад 100 років, але й ті, як відтворив, на основі архівних документів, сам Вільям Джула. Він – відомий в українській фольклорист, збирач давнього лемківського одягу. 

Традиційний лемківський головний убір

Традиційний лемківський одяг

Це – частина його багатющої колекції лемківського одягу. Відтепер і ми матимемо колекцію, подібної якій в Україні немає», - розповіла Віра Дудар.

За її словами, такий етнографічний подарунок надійшов за сприяння колишнього працівника НАСА Ладика Максимовича, який має лемківське коріння. Він взяв на себе усі фінансові витрати із транспортування й доставки мистецького вантажу, який зберігатиметься тепер у музейному комплексі в Монастириськах.

Традиційна лемківська хустина

Традиційний лемківський одяг

Традиційна лемківська хустина

Серед надісланого – зразки жіночого та чоловічого одягу, головні убори, сорочки-кошулі, полотняні штани, лейбики, суконні гуні, бруслики, капелюхи, спідниці та корсети.

Передбачається, що після детального опису колекції, у березні її виставлять на огляд у музейному комплексі «Лемківське село у Монастириськах.

Традиційний лемківський одяг

Традиційний лемківський одяг

Нагадаємо, у Монастириськах та околицях компактно проживає одна із найбільших в Україні група лемків. Тут діє музейний комплекс «Лемківське село» - унікальний і єдиний у світі музей лемківської культури. В ньому зібрано експонати, привезені українцями з різних теренів Лемківщини та подаровані для збереження звичаїв і лемківських традицій. Зібрано понад 3 тисячі автентичних лемківських речей вжитку та побуту, декору та мистецтва. До музейного комплексу належать 6 експозиційних будиночків, які розташовані на Ватряному полі. Там представлена церковна вишивка, столярна, кравецька і гончарна майстерні, відтворено подвір’я ґазд із лемківських сіл.

Фото автора

Фоторепортажлемки