Громадські активісти у Тернополі вимагають закриття неефективних комунальних підприємств (фото)

Навіщо утримувати збиткові комунальні підприємства? Чому досі не закрили ті структури, що існують лише на папері? Чому так багато грошей витрачають на утримання «білого дому»?

Ці та інші гострі питання ставили представники громадськості та експерти, які взяли участь у засіданні постійної комісії Тернопільської обласної ради із питань регламенту, депутатської діяльності, запобігання і протидії корупції, законності та здійснення демократичного цивільного контролю над воєнною організацією і правоохоронними органами держави. Задовольнили тернополян не усі відповіді доповідача.

Левова частка із майже 5 мільйонів гривень пішла на заплату

Публічний звіт Тернопільської обласної ради за підсумками виконання обласного бюджету у 2015 році відбувся сьогодні, 30 березня. Активісти і представники місцевих ЗМІ змогли почути, скільки коштів торік пішло на придбання оргтехніки, канцтоварів, квітів і цінних подарунків, а також - на ремонт і утримання комунальних установ.

Спершу виникла проблема із наявністю кворуму. У комісії – п’ятеро депутатів. Вчасно на засідання зявилися не всі. Присутніми були троє: голова комісії Володимир Заліщук (депутат із фракції БПП), Василь Вислоцький (БПП) і Ольга Заставна (ВО «Свобода»). Ще один свободівець Сергій Кацемір не зміг прийти, адже перебуває у зоні АТО. Чому не прийшов представник ВО «Батьківщина» Василь Ференц – не відомо.

Доповідав заступник керуючого справами – начальник організаційного відділу облради Володимир Чубатий. І робив він це, м’яко кажучи, «без ентузіазму».

Володимир Чубатий, зокрема, спинився на сумі, витраченій на апарат облради. Вказав, що у штаті від 2006 року числиться 42 одиниці. Левова частка із майже 5 мільйонів гривень пішла на заплату цим людям. Решта – на сплату за комунальні послуги, утримання будівлі, що належить обласній раді, тобто «білого дому», а також інші потреби.

Володимир Чубатий довше відповідав, ніж доповідав

Озвучені суми витрат на ці статті викликали бурхливе обговорення у залі. Активісти почали ставити питання відразу після завершення виступу. Тож Володимир Чубатий довше відповідав, ніж доповідав. Найбільше присутніх обурило, що обласна рада із казни фінансує видавництво «Рада» та Тернопільський обласний туристично-інформаційний краєзнавчий центр.

Відтак він запропонував владі безкоштовну юридичну допомогу при закритті недіючих чи неефективних комунальних підприємств. Адже про це давно говорять, але нічого реально не роблять. Наразі існують майже 80 КП, створених обласною радою, але діючих серед них – лише 53. Причому більшість із них – самі не заробляють ані копійки.

Власне, дехто із представників КП на засіданні намагалися захистити інтереси своїх підприємств. Однак для присутніх ця інформація достойним аргументом не стала. Врешті звіт взяли до уваги. Проте – із побажанням: аби обласна рада нового скликання, яка запрацювала 8 грудня 2015 р., виправила помилки, вчинені попередниками. Мовляв, витрачання коштів має бути прозорішим і ефективнішим.

Віра ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Фото автора

Довідка. Цифри, що викликали найбільший інтерес із боку громадськості:
• облрада у 2015 році придбала бензину на 79 900 грн, дизельного пального на 20 000 грн;
• газета «Свобода» висвітлювала діяльність обласної ради за 20 000 грн, а також надавала послуги із розміщення інформаційної продукції на суму 25 000 грн;
• 12 серпня 2015 р. Тернопільська обласна державна телерадіокомпанія провела одну (!) пряму телевізійну трансляцію пленарного засідання на суму 12 400 грн;
• придбали квітів (троянд, маргариток, гвоздик корзин) на суму 23 200 грн;
• витратили на поточний ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів 55 000 грн; на заміну і ремонт автомобільних шин – 8 000 грн; купили автомобільних шин, камер, дисків на суму 22 000 грн;
• за надання послуг зберігання і контролю технічного стану автотранспортних засобів комунальному автотранспортному підприємству сплатили 96 600 грн.