Хто навчить, як боротись з незаконним обігом пестицидів? (Агро-новини)
Спеціальна програма ЮНЕП за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) проводить освітній семінар у форматі «навчи викладача», метою якого є обмін досвідом та найкращими практиками у сфері протидії незаконному обігу пестицидів в Україні та контролю за виконанням міжнародних стандартів міжнародної торгівлі окремими небезпечними хімічними речовинами.
Як говориться у повідомленні ФАО, більше 30 національних та міжнародних фахівців взяли участь у другому засіданні проекту. Під час зустрічі експерти активно взяли участь в обговоренні Роттердамської конвенції як установчого документу при екологічно обґрунтованому використанні хімічних речовин та прийнятті рішень щодо їхнього імпорту та експорту на національному рівні. Робочі групи семінару були залучені до опрацювання таких питань як контроль за виконанням конвенції при перетині державного контролю, проблема виявлення та попередження контрабанди пестицидів, методичні поради щодо викладання дисциплін, що включать тему обігу хімічних речовин.
У ФАО зауважили, що на попередній зустрічні ЮНЕП було погоджено створити міжвідомчу робочу групу по Роттердамській конвенції, яка працюватиме над мінімізацією прогалин у реалізації зобов'язань України у рамках конвенції, та провести кампанію з інституційної розбудови в кількох прикордонних областях України. Останній компонент має на меті створення регіональних інформаційних центрів для малих та середніх агровиробників, що сприятимуть попередженню поширення непридатних до застосування хімічних речовин.
Ріпак може стати нішевою культурою в Україні
Виробництво ріпаку в Україні вже найближчим часом може повернутись до показників початку 90-х у 40-130 тис. т.
Передумовами для зниження посівів під культурою є два фактори, вважають експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
«28 вересня поточного року ЄС у рамках СОТ було знижене ввізне мито на біодизель для Аргентини з 22-25,7% до 4,5-8,1%, що призведе до зниження попиту на ріпак, оскільки імпортувати готову продукцію буде доцільніше, ніж сировину. Іншим фактором є плани країн ЄС знизити використання біопалива в транспортному секторі з 7% до 3,8% та перехід у його виробництві від рослинної продукції на іншу сировину та відходи. Голосування щодо запровадження або відхилення цих пропозицій відбудеться у січні 2018 року», - пояснили в УКАБ.
Ці фактори можуть призвести до того, що попит на ріпак суттєво знизиться, вважають експерти.
«Враховуючи, що ЄС виробляє близько 20 млн т ріпаку самостійно, українські фермери можуть залишитися без основного ринку збуту, оскільки близько 90% експорту насіння цієї культури припадає на Європу. За умови ухвалення змін імпортних мит та зниження вмісту біопалива, українським виробникам доведеться або шукати інші ринки збуту або скорочувати посіви під даною культурою», - вважають в УКАБ.
У Мінагропроді обговорили нововведення у розподілі дотацій
Міністерство аграрної політики та продовольства України провело зустріч з керівниками дорадчих служб та експертами-дорадниками з метою детального обговорення і подальшого інформування сільгоспвиробників щодо програм державних дотацій на 2018 р.
Як сказано у повідомленні Мінагропроду, окрему увагу було зроблено на аналізі удосконалень вже існуючих програм і детальному поясненні реалізації нових.
«Зокрема, бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції (2 млрд грн) буде вдосконалена через зміну формули нарахування коштів та обмеження надання підтримки одному виробнику — не більше 150 млн грн», — говориться у повідомленні.
Також уточнюється, що відповідно до програми фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та сільської кооперації (1 млрд грн) 50% від усієї суми надаватиметься через кооперативи, що стимулюватиме розвиток кооперації серед аграріїв.
«Інші 50% надаватимуться таким типам фермерів як: сімейні фермери, класичні фермери й ті, хто вперше хоче стати фермером. Окрім того, допомога передбачається таким галузям с/г як: нішеві культури, ягідництво, садівництво, овочівництво, тваринництво та біоенергетика», — повідомили у міністерстві.
На фінансування часткової компенсації вартості придбаної с/г техніки та обладнання українського виробництва передбачено збільшення суми до 1 млрд грн, оскільки при своєчасному запуску і посиленій інформаційній кампанії дана програма матиме мультиплікаторний ефект і забезпечуватиме розвиток багатьох сфер, пояснили у Мінагропроді.