Кабінет міністрів затвердив порядок видачі повісток

Вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним здійснюється цілодобово

Кабінет міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Документ регулює процес призову на службу під час мобілізації та, зокрема, порядок видачі повістки громадянам. Про це йдеться в тексті постанови, пише Суспільне.

Згідно з документом, призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період проводиться незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.

Вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним здійснюється цілодобово:

Вручати повістки можуть:

Вручати повістки можуть особисто, так і засобами поштового зв’язку.У першому випадку повістку вважатимуть врученою, якщо:

  1. резервіст або військовозобов’язаний поставить особистий підпис про отримання повістки;
  2. за наявності відеозапису вручення повістки або ознайомлення з її змістом, зокрема відео доведення акта відмови від отримання повістки;
  3. за наявності відеозапису відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.

Поштою повістки почнуть надсилати з 18 липня — через 60 днів після набуття чинності закону про мобілізацію. У цьому випадку повістку вважатимуть врученою, коли:

Повістка

Повістка формується за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів або бланк повістки заповнюється представником ТЦК.

Керівник ТЦК накладає на повістку кваліфікований електронний підпис або особисто підписує повістку та скріплює гербовою печаткою. Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

У повістці зазначаються:

  1. прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) і дата народження громадянина, якому адресована повістка;
  2. найменування ТЦК чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ, що видав повістку;
  3. мета виклику до ТЦК чи відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ;
  4. місце, день і час явки за викликом;
  5. підпис (кваліфікований електронний підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку, дата підпису;
  6. реєстраційний номер повістки;
  7. роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.

Читайте також: Президент підписав закон про збільшення штрафів за ухиляння від мобілізації

Фото з відкритих джерел

порядокврученняповісткаКабмін