Кредитування агросектору скоротилось на 9% (Агроновини)
Майже вісім місяців минуло з моменту призначення на посаду аграрного заступника Тараса Висоцького.
За час його керівництва, згідно статистики за 2019 р., обсяг всіх видів кредитування бізнесу скоротився на 13%, для агросектору – на 9%. Про це йдеться у матеріалі «Вісім місяців аграрного заступника Тараса Висоцького – що зроблено? Провал за ключовими позиціями».
– Сказати, що статистика погана, все ж не можна. Чому так сталося? Темпи нового кредитування не встигають за темпами погашення старих кредитів. Коло корпоративних позичальників у нас дуже обмежене і не збільшується. Агрохолдинги давно закредитовані, банки більше фокусуються на кредитуванні малого та середнього бізнесу. Але цей сегмент не надто помітний за обсягами. Якщо банк видав сотню нових кредитів фермерам, а водночас отримує погашення кредиту від великого агрохолдингу, загальна сума візуально не збільшиться, а може навіть і зменшиться, – розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
Ще одним із факторів вона вважає торішнє зміцнення гривні, яке «з’їло» основну частину валютних кредитів, які в Україні у статистиці відображаються у гривні.
Експерти сподіваються, що ситуація з кредитуванням виправиться після повноцінного запуску ініційованої Кабінетом міністрів України та Національним банком програми пільгових кредитів під 5-7-9% річних. Наразі вона ще на етапі запуску.
Пасічники прогнозують недобір меду та пилку
Несприятлива погода, що встановилась в Україні у квітні і травні може призвести до недобору весняних медів та квіткового пилку.
Про це kurkul.com повідомив пасічник та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.
– Низькі температури, вітер та дощі ускладнюють роботу бджіл по збору нектару та пилку з весняних медоносів – плодові сади та кущі, ріпак, кульбаба, та інших, – зазначає пасічник.
На думку експерта, це призведе до недобору весняних медів до 30%, як мінімум, у кількох регіонах України – насамперед – популярного у споживачів «травневого» меду.
– Якщо похолодання, і особливо, дощі, будуть продовжуватись до кінця травня, це також може вплинути на збір нектару з найбільш цінного медоносу – акації, – зазначає Валерій Курейко.
Щодо квіткового пилку, то його можна збирати і протягом літніх місяців, проте більшість пасічників намагаються не стримувати бджіл під час збору нектару з літніх медоносів, а тому зазвичай активно використовують квітень і травень. Проте, на думку бджоляра, в цьому році, погода не дозволила налагодити нормальний збір пилку у цей період.
Фото з дописів