Міста Тернопільщини втрачають свої обличчя?
Збаражани схвильовані руйнуванням будівель у центрі міста.
- Хто цілеспрямовано руйнує історичну частину Збаража? Дані будівлі визнано аварійними. З них переселено мешканців. Де на балансі перебуває це майно? Якщо на балансі міськради, то чи давала вона дозвіл на їхнє знесення? – пишуть на сторінці «Політичний Збараж» у Фейсбук.
«Дані будівлі продані у приватну власність. А розбирають їх для того, щоб на тому місці побудувати щось нове», – припускають збаражани.
Також містяни пишуть про те, що колись Збараж уже втратив частину своєї історичної архітектури внаслідок «господарювання» радянської влади, і побоюються, що ситуація може повторитися.
«…Без цих будинків Збараж перетвориться у безлике місто, втратить свій характер, і дуже прикро читати, що у когось може виникати бажання це все знести. Колись такі мудрегелики орудували цими поняттями у 70-х роках, коли зруйнували історичну частину міста і перетворили його у теперішнє затхле радянською дійсністю, коли все руйнувалося до основи, а чи будувалося щось краще, коли у західноукраїнському містечку, де мала б бути ратуша, стоїть громіздка районна рада, як зникла ринкова площа, і можливо це останні будинки, які ще дихають історією. Збараж має мати минуле, він не завдяки нам має що згадати, і прикро, що хтось, хто нічого не створив, має лише велике бажання руйнувати» – обурюються люди.
Варто згадати, що Збараж – не єдине місто Тернопільщини, котре постраждало від радянських архітектурних перетворень. У 1939 році, після приходу у Кременець «червоних», тут теж відбулися зміни. Після закінчення Другої Світової війни у середмісті Кременця зникла Ринкова площа, а на її місці виріс громіздкий меморіальний комплекс. Сьогодні кременчани обговорюють можливість перенесення комплексу за межі міста. А тим часом у центрі з’являються й нові споруди, котрі далеко не завжди відповідають історичному та архітектурному стилю старовинних будівель.
Фото з допису