Москва готується до облоги: ввели режим контртерористичної операції (оновлене)
Наступні 24 години мають вирішальне значення для Путіна, - пишуть у своєму аналізі журналісти CNN
За інформацією української розвідки, нині місто майже ізолювали поліційні та військові сили.
На кожному перехресті й на виїздах із міста стоять посилені патрулі. Містом рухається велика кількість автобусів без номерів і розпізнавальних знаків з озброєними людьми всередині. Зупинено рух міжрегіонального пасажирського транспорту, — зазначили в ГУР.
Призупинено вантажні й поштові перевезення. Проводять масовий огляд автотранспорту з акцентом на великі закриті фургони.
Майже зупинено рух цивільного та службового транспорту федеральною автомобільною трасою М4 «Дон» (Москва — Воронеж — Ростов-на-Дону — Краснодар — Новоросійськ). Усі смуги звільнено для руху військової та вантажної техніки. На всіх з’їздах із траси виставлено озброєні блокпости, додали в розвідці.
Силовики отримали дозвіл прослуховувати будь-які розмови й перевіряти листування. Вони можуть затримувати та проводити обшуки без додаткових погоджень. Також їм дозволили за потреби використовувати приватні приміщення та автомобільний транспорт цивільних.
Що відбувається у росії?
Увечері 23 червня власник ПВК «Вагнер» євген пригожин публічно заявив, що російські війська вдарили ракетами по тилових таборах його найманців, і пообіцяв «відповідь». Міноборони росії заперечило його слова.
Він закликав «розібратися» з військовим керівництвом країни.
Нас 25 тисяч, і ми йдемо розбиратися, чому в країні коїться свавілля. Двадцять п'ять тисяч чекають як тактичний резерв, а стратегічний резерв — це вся армія і вся країна. Усі, хто хоче, — приєднуйтеся, — ідеться у повідомленні власника ПВК «Вагнер».
Федеральна служба безпеки росії відкрила кримінальне провадження стосовно власника ПВК «Вагнер» за «фактом організації збройного заколоту».
Зранку 24 червня пригожин заявив, що його найманці захопили військові об’єкти в Ростові, зокрема штаб Південного військового округу рф та аеродром. Він зустрівся із заступником міністра оборони рф юнусом-беком євкуровим, якому сказав, що йому потрібен міністр оборони рф сергій шойгу та начальник Генштабу валерій герасимов. пригожин погрожував «піти на Москву».
Згодом на події відреагував президент рф володимир путін. Він назвав дії пригожина «ударом у спину країні й народу» та сказав, що війська рф уже дістали наказ про «нейтралізацію заколотників».
Після цього пригожин зробив аудіозвернення, в якому заявив, що не збирається здаватися, оскільки не хоче, щоб «країна жила далі в корупції, бюрократії та обмані».
Зранку 24 червня стало відомо, що бойовики ПВК «Вагнер» узяли під свій контроль військові об’єкти в місті Воронеж.
Президент росії володимир путін ризикує втратити владу, наступні 24 години мають для нього вирішальне значення.
Про це пишуть у своєму аналізі журналісти CNN, йдеться на сторінках LB.ua.
російський президент зіткнувся з найсерйознішою загрозою своїй владі за всі 23 роки керування державою. Видимість тотального контролю, яку він підтримував увесь цей час, – головна перевага його автократії – руйнується за одну ніч. Неправильне з точки зору менеджменту ведення війни означало, що тільки така однорідно закрита і несприйнятлива до критики система, як кремль, може пережити таку жахливу авантюру. Зараз п'ята за чисельністю армія світу зіткнулася з тим, що братовбивство – спрямування зброї на своїх товаришів по службі – єдине, що може врятувати московську еліту від краху, - пишуть американські журналісти.
СNN підкреслює, що путіна настільки звикли вважати «майстерним тактиком», що перші заяви євгенія пригожина розцінювались як спроба президента РФ «тримати в напрузі» своїх генералів.
Увечері, 24 червня стало відомо, що пресслужба самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка заявила, що той за погодженням із путіним провів переговори з євгеном пригожиним і що власник ПВК «Вагнер» погодився зупинити рух найманців на території рф. Згодом це підтвердив і сам пригожин.
Фото з відкритих джерел