Де на Тернопільщині можна буде впіймати та допитати… шпигуна?
Випекти та скуштувати повстанський хліб, попити води з джерельця та впіймати і допитати шпигуна можна буде через тиждень в Антонівцях на Шумщині.
Рейд до могили провідника Хрона та Повстанський впоряд, Орест Лютий з «Лагідною та суворою Українізацією» та Володимир Вермінський з «Відлунням криївки», Брати Капранови та Василь Шкляр, Тінь Сонця та Повстанські кіноночі чекають на учасників та глядачів фестивалю-реконструкції до 75-ї річниці заснування УПА «Луни повстанського краю». Цьогоріч організатори обіцяють мегамастштабний захід, який триватиме два дні, 13-14 жовтня, поблизу Штабу УПА «Південь» у с. Антонівці на Шумщині.
- Ми хочемо реконструювати місце стоянки української партизанки. Для цього ведуться роботи з відновлення повстанської печі, відбудовується сцена, робиться криївка, конюшня – усе по замальовках повстанців. Це єдиний мелітарний комплекс такого типу та масштабу в Україні. Хочеться, аби по завершенню заходу щось залишилося матеріальне, – розповів Олександр Смик, котрий серед організаторів виступає не як начальник управління культури і мистецтвТернопільської міської ради, а як режисер дійства.
- До фестивалю-реконструкції з нетерпінням чекаємо видання та можливості презентувати 13-14 жовтня уже віддруковану книгу «Бандерівці. 200 історій з ХХ сторіччя» Святослава Липовецького, – поділився Олександр Смик. – Ідеологічні вишколи відбудуться з Василем Шклярем та Братами Капрановими. Під час презентації повстанських кіноночей відбудеться зустріч із режисером Тарасом Химичем та показ фільму «Жива», прем’єрний показ документального фільму «Жива УПА» та зустріч з авторською групою.
14 жовтня – урочисті літургії, панахида та унікальне створення та посвячення повстанської ікони. Родини Героїв УПА нагороджуватимуть хрестами бойових заслуг.
Детальніше дізнатися про програму фестивалю-реконструкції «Луни повстанського краю» можна буде на прес-конференції, яка відбудеться наступного тижня, повідомив Олександр Смик.
Учасникам реконструкції обіцяють унікальну можливість прожити один день як упівець, відчути дух боротьби та з іншого боку поглянути на історію УПА.
Фото з відкритих джерел