Наслідки пандемії коронавірусу виробники відчують вже влітку (Агроновини)

Наразі виробники та експортери сільськогосподарської продукції та продуктів харчування мають дуже серйозні проблеми з постачанням, пов’язані як із пересуванням людей, так і перевезенням вантажів.

Про це AgroPortal.ua повідомив віце-президент Української асоціації експортерів та переробників меду Едуард Кричфалушій. 

Ці обмеження не надто жорсткі, але в Італії та Словенії вантажні автомобілі стоять вже п'яту добу, Угорщина також перестала пропускати транзитні вантажівки. Ми не є якоюсь окремою галуззю, на яку особливо впливає коронавірус, він впливає однаково на всіх виробників. Найгірше, що ми маємо в цій ситуації, – порушення логістичних ланцюжків, через що не можемо вчасно відпрацювати поставки нашим клієнтам, – розповідає Едуард Кричфалушій.

Він зазначає, що сьогодні не лише в Україні, але і в інших країнах спостерігається збільшений попит у населення на всі продукти харчування. При цьому люди купують більше, ніж зазвичай, і попит зріс не лише на мед, а й на всі продукти.

– Сьогодні ми маємо наслідки пандемії та запровадженого карантинного режиму – 15-кілометрова черга вантажівок на польському кордоні, 20-кілометрова черга на польсько-німецькому кордоні, Франція взагалі обмежила доступ, Словенія не хоче приймати транспорт, – говорить Едуард Кричфалушій.

Та найбільшу проблему, за його словами, виробники і постачальники продукції матимуть через 2-3 місяці.

– Мене турбує навіть не те, що ми сьогодні не маємо змоги через порушення логістичних ланцюжків задовольнити додатковий попит, який з'явився у споживача. Зараз люди створять на своїх домашніх полицях залишки продуктів, які вони не з'їдять, адже не стануть споживати більше. А це призведе до того, що вже в червні-липні споживачі перестануть купувати продукти, маючи запас. У цей період знизиться попит, і варто очікувати падіння цін, – прогнозує Едуард Кричфалушій.

0202 (Copy)

Перед ягідниками цього року постане дві загрози

У зв’язку з аномально теплою зимою та весною вегетація лохини та інших ягідних культур розпочнеться раніше.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповів директор підприємства «Ягоди Галіївки» Олег Шишмарьов. 

За його словами, у такій ситуації перед рослинами постають дві загрози. Перша з них це зворотні заморозки. 

– Наприклад, у нашому господарстві минулого року дуже постраждали рослини: на лохині почорніли верхівки. Вони вже були розкриті, з листочками. Сталося це 6 квітня через температуру -12°C вночі. Тому минулої осені ми використовували спеціальні добрива, в складі яких є речовини, здатні зменшити наслідки такого стресу для рослин, – додав він.

Другою загрозою Шишмарьов назвав засуху. За його словами, проблема з вологою спостерігається вже зараз.

– Ягідники будуть сохнути, тому аграрії мають зараз думати про стратегічні запаси води. Господарства, подібні до нашого, мають системи крапельного зрошення для рослин, але для їх функціонування ми маємо подбати про безперервне забезпечення водою, – зазначив він.

Наприклад, на його думку, можна будувати штучні водойми для забезпечення своїх плантацій, використовувати спеціальні препарати, які здатні довше утримувати вологу в ґрунті та  зменшити потребу у воді для поливу на 30-40%.

До слова, минулого року на Волині аграрії вже зіткнулися з проблемою забезпечення водою. У регіоні почали пересихати річки та озера. Цьогоріч проблема набуде більшого розповсюдження територією країни, підсумував директор підприємства «Ягоди Галіївки».

Фото з допису

агронаслідкиягідникикоронавірус