Навчання усиновителів розпочав у Тернополі американець David J Little
Неприйняття і важка поведінка дітей з інтернатів – речі, до яких повинні бути готові усиновителі. Як встановити батьківський зв’язок із покинутими малюками та підлітками на власному досвіді випробував усиновитель, всесвітньо відомий тренер з США David J Little.
Він 1 липня відкрив у Тернополі цикл навчання про поведінку занедбаних дітей. Організували зустріч інші усиновителі спільно Альянс «Україна без сиріт».
[embed]https://youtu.be/hzhFasEQaQ8[/embed]- Усе почалось із волонтерства, ми відвідували дитячі будинки, - розповідає одна з організаторів зустрічі Ілона Трикоз. – Згодом зрозуміли, що жодні концерти, прогулянки та подарунки не замінять дітям сім’ї. Усиновили дівчинку. Пройшли труднощі щодо встановлення контакту. Спершу дитина реагувала на усіх інших людей, а нас відштовхувала. Сьогодні ми – щаслива сім’я. Виховання робить дитину подібною до вас, генетика – це більше зовнішність і таланти.
За словами Ілони, навіть діти-сироти християнських будинків після виходу у доросле життя рідко реалізовують себе. Тому мета організації «Україна без сиріт» - закрити усі інтернати через відсутність у закладах дітей.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=Ypnto1DZNKo&feature=youtu.be[/embed]- Ми взяли двох дівчат у підлітковому віці, - говорить David J Little. – Ззовні не скажеш, що з ними мало б бути важко. Та ці дівчата не мали довіри до дорослих і не знали своєї цінності. Страх і небезпека – це те, що відчуває малюк без мами вже у тому віці, коли ще думати не здатен. Ми проводили від 20 до 40 годин в тиждень з кожною з дівчат. Відновлювали зв’язок, який мала б встановити їхня мама сто тисяч раз ще до року дітей.
David J Little пояснив поведінку людей на прикладі тришарового торта. Якщо немає бази, верхівка торта буде зруйнована.
- Перший рівень – це довіра і цінність, другий – сімейні цінності. Так формується поведінка – третій шар. Торт повинен стояти на столі – це повага. А стіл має ніжки – це увага та розуміння. Коли дитина не отримує уваги, вона відносить себе до тваринного світу. Ми маємо допомогти занедбаним дітям побачити себе, - продовжує David J Little.
Результат виховання у тренера вже є. Усиновлені дівчата, після зневаги та звинувачування у всіх проблемах прийомних батьків, почали дякувати їм та виявляти до них любов. На те, щоб почути щире слово «мама» пішло 5 років, щоб почути щире «дякую» - 9 років, а «люблю» - 11, згадує David J Little .
- Ми усиновили двох маленьких діток. Хочемо порекомендувати усіх охочим готуватись до такого кроку, - каже одна з організаторів зустрічі Оксана Зиненко. – Для тих, хто створює прийомну сім’ю є державні навчання. Для усиновителів – немає, тому ми даємо таку можливість. Ті, хто вирішив забрати дитину з інтернату, повинен розуміти процес виховання, наслідки відкинення та методи усунення психологічних травм. Ми з чоловіком були успішними у вихованні своїх дітей, але зараз заново вчимося виховувати прийомних. І ще – не приховуйте від дитини історію вашого знайомства з нею. Нехай вона про це дізнається від усиновителів.
Такі зустрічі будуть регулярними. Їх проводитимуть із українськими та іноземними фахівцями. Усі охочі взяти участь можуть звертати до Ілони Трикоз – 0977111526.
Оксана БУЧКО
Фото, відео автора і з архіву David J Little