Названо кількість пасічників в Україні (Агроновини)

В Україні працюють від 80 до 100 тис. бджолярів.

Таку оцінку озвучив директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-Пак» Віктор Іванченко, пише AgroGuide.

Він зазначив, що існує чимало спекуляцій — називаються цифри від 200 до 400 тисяч.

«Щоб отримати більш-менш реальну цифру, ми проаналізували структуру експорту за декілька років та вивели середню партію, яку ми закуповуємо (сьогодні це 900 кг). Враховуючи середній медозбір на рівні 80 тис. т, прийшли до того, що кількість пасічників в Україні не перевищує 100 тисяч», — ділиться фахівець.

Структура українського бджільництва дуже строката. Приблизно 60% меду виробляється в любительських пасіках, де кількість бджолосімей не перевищує 50. На долю професійних виробників, які обслуговують понад 200 бджолосімей, доводиться до 5% всього меду. 25% забезпечують середні пасічники.

З огляду на таку структуру, в середньотерміновій перспективі Україна як швидко наростила обсяг експорту, ризикує так само швидко втратити обсяг виробництва.

По-перше, це ґрунтується на економіці. Вона не влаштовує жодну з ланок, в тому числі пасічника. Поточна собівартість виробництва меду не дозволяє бути пасіці самоокупною, якщо її розмах не перевищує 200 бджолосімей. Тобто малий і середній пасічник не може себе забезпечувати. З іншого боку, він не має достатньо коштів на розширення. Рано чи пізно перед цією категорією стане питання, чи варто продовжувати свою діяльність.

По-друге, на сьогодні мед є єдиним джерелом доходу для пасічника і він дуже залежний від кон'юнктури медового ринку, а вона зараз не дуже сприятлива.

Третє — вік бджолярів. Середньовікова категорія пасічника, особливо дрібного, — це пенсіонер. Рано чи пізно перед цими людьми постане питання, а чи є сили продовжувати. І чи переймуть цю роботу його діти або внуки, пояснив Віктор Іванченко.

Названі найпоширеніші причини вчинення рейдерства

0102 (Copy)

Щорічно в Україні відбувається 3000 спроб рейдерських захоплень, 50% з яких — сільськогосподарські об'єкти. Основний розрахунок рейдерів — ефект несподіванки в період збору врожаю, тому дуже важливо позбавити їх цієї можливості.

Такі цифри та факти озвучив керівник відділу продажів «ЛІГА: ЗАКОН» Роман Мамедов під час конференції «Ризики та протидія шахрайству 2019», організованої компанією «ПроАгро».

Радник міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол підтвердив явище рейдерства як одну з основних проблем в агробізнесі. На його переконання, проблеми рейдерства зрозумілі — корупція та недосконале законодавство.

За словами народного депутата України, члена Ради з питань судової реформи Верховної Ради України Руслана Сидоровича, найпоширеніша проблема вчинення рейдерства — це можливість підроблювати нотаріальні документи та судові рішення.

«Ця проблематика потребує вирішення на рівні Кабінету Міністрів шляхом внесення змін до відповідних підзаконних нормативно-правових актів. Законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» мав би дуже допомогти у боротьбі з рейдерством, та його не прийняли через бажання доопрацювати», — зазначає Руслан Сидорович.

Як повідомив Роман Мамедов, компанія «ЛІГА: ЗАКОН» створила спеціальний сервіс «SMS-Маяк», який допоможе захистити майно від рейдерських атак і вчасно попередить про початок неправомірних дій з боку третіх осіб.

Фото з допису

агросервісрейдеримедСМС-маяккомпаніяпасічникиРуслан СидоровичРоман Мамедов«ЛІГА: ЗАКОН»