Не очікували такої кількості учасників
Минулих вихідних у ТРЦ “Подоляни” відбулися всеукраїнські класифікаційні змагання “Танцювальний марафон”, який традиційно проводить тернопільський танцювальний клуб “Альянс”. Як це було, ми запитали в головних організаторів – керівників танцклубу “Альянс” Ігоря та Ольги Полигачів.
– Чесно кажучи, ми не очікували такої кількості учасників – було понад 500 пар з Києва, Одеси, Чернівців, Луцька, Рівного, Хмельницького, Львова, і, звісно ж, чимало тернополян, – розповіла “Погляду” Ольга Полигач. – До речі, тернопільські клуби толерують між собою, на змаганнях завжди підтримуємо один одного.
Участь у “Танцювальному марафоні-2016” брали танцівники від 5 років. Діяли категорії до 10 років, до 12-ти, до 14-ти, до 16-ти. Крім вікового поділу, були різні рівні майстерності: “Дебют”, “Початківці”, “E”, “D”, “C”.
Суддійську панель представляли всі тренери, чиї пари брали участь у “Танцювальному марафоні”, та запрошені судді, аби оцінювання відбулося об’єктивно. Головний суддя на кожну категорію визначав окрему суддівську бригаду. Загалом пари оцінювали понад 35 осіб.
– Оцінювання відбувалося за електронною програмою “Play mark” на планшетах, тож результати були відомі оперативно, – каже Ігор Полигач. – У конкурсі було представлено дві програми танців: “Латиноамериканська” (ча-ча-ча, джайв, самба, румба) і “Стандартна” (повільний вальс, віденський вальс, танго, фокстрот і квікстеп). Пари категорії “Дебют” виконували тільки два танці, бо усіх ще не вивчили, “Початківці” – вже чотири, “Е” – шість, рейтингові категорії – вісім танців.
У кожній віковій категорії було три призових місця. Учасників нагороджували дипломами, медалями, а переможців – кубками. Серед фіналістів було чимало “альянсівців”, особливо яскраво себе проявили Антон Ступак і Анастасія Сосновська (категорія “Початківці”), новостворена і прогресивна пара Назар Чубак та Вікторія Шандрівська, Максим Ковальчук і Олена Господарик, серед дорослих танцюристів – Олександр Федчишин та Анастасія Господарик, Дмитро Ткаченко і Софія Мельник, його ж брат Олег Ткаченко і Яна Орлова. Приємно здивував виступ Ігоря Билини та Катерини Четвертак. Дебютанти Валерій Кима та Аліна Греса, які займаються танцями зовсім недавно, у цьому всеукраїнському конкурсі вже встигли показати високі результати.
– Основний критерій нашого виду спорту – це працьовитість, – запевняє Ольга Андріївна. – Це до конкурсу краси можна за місяць підготуватися, у хореографії треба працювати роки. До слова, як правило, високого рівня сягають не обов’язково талановиті, а ті, хто найбільше працював.
В танцювальному клубі “Альянс” є пари, які регулярно беруть участь у міжнародних змаганнях, відтак побували в Польщі, Франції, Нідерландах, Англії, де здобували високі показники в танцювальних рейтингах.
Як каже Ольга Полигач, до участі навіть у всеукраїнських змаганнях треба докласти титанічних зусиль – це щоденні індивідуальні заняття, робота в групах, уроки з провідними українськими та закордонними тренерами, часта участь у турнірах в різних містах. “Важливо вірити в себе, не дозволяти собі опускати рук і вдаватися в розпач, коли не виходить, – переконують керівники клубу “Альянс”. – Важливо пам’ятати: жоден чемпіон не став ним без невдач”.