Пленер «Вікно у Небо» фінішував на Тернопільщині (фоторепортаж)

Другий Всеукраїнський пленер іконопису та сакрального мистецтва «Вікно у Небо. Зарваниця-2017» завершився на Тернопіллі.

Як вже повідомлялось (Див. ТУТ), на Тернопільщині два тижні тривав II Всеукраїнський пленер іконопису та сакрального мистецтва «Вікно у Небо. Зарваниця-2017». Упродовж цього часу дванадцять іконописців з різних куточків України за авторською технікою створювали на великоформатних дошках образи святих та сюжети на біблійну тематику.

unnamed (1)

Зокрема, Микола Шевчук, заслужений художник України, він же – керівник пленеру, працював над двома образами - Зарваницької Божої Матері та Спаса Нерукотворного. Ікону Спаса Нерукотворного створив і художник з Києва Сергій Лаушкін. Мисткиня з Теребовлі Марічка Тимчук-Шевчук, донька Миколи Шевчука написала образ Теребовлянської Божої Матері. До речі, минулого року талановита художниця теж створила образ Теребовлянської Богородиці, який було передано у Ватикан. На цьогорічному пленері народний художник України Богдан Ткачик написав творчий портрет патріарха Андрея Шептицького, над образами патріарха Йосифа Сліпого працювали учасники пленеру - заслужений діяч мистецтв України Михайло Кузів та знаний художник з Тернополя Михайло Дирбавка. На прохання священиків УГКЦ образ святого Архистратига Михаїла створив самобутній митець Володимир Захарчук із Чортківщини. Ще один учасник пленеру - художник Іван Драган, відомий своїми творами на сакральну тематику написав ікону «Розп’яття Ісуса Христа», оригінал якої зберігається у парафіяльній церкві Пресвятої Трійці у Зарваниці.

unnamed (9)

Заслужений майстер народної творчості, учасник двох пленерів іконопису та сакрального мистецтва у Зарваниці Володимир Шерстій у візантійському стилі створив ікону з образом Юрія Змієборця.

unnamed (8)

Уперше на пленері працювали двоє митців з Тернополя - Андрій Гульовський та Петро Демкович. Пан Андрій створив ікону «Благовіщення», а образ блаженнійшого священомученика Микити Будки, який значну частину свого життя присвятив відродженню відпустового місця у Зарваниці написав Петро Демкович. До слова, у 2017 році священнослужителю Микиті Будці, який загинув у сталінських таборах, виповнюється 140 років з дня його народження.  На пленері ікону «Святе Сімейство» написав тернопільський митець Володимир Купецький, у якого тема сакрального мистецтва посідає значне місце в його творчості.

unnamed (4)

Напередодні у головному соборі Зарваницької Божої Матері чин освячення ікон та інших творів сакральної тематики, які створили митці провів настоятель катедри у Тернополі Андрій Говера.

unnamed (7)

Десятки людей, які прибули на відкриття виставки,  змогли оглянути освячені ікони, поспілкуватися із іконописцями.

unnamed (3)

Виставку цих ікон також заплановано провести у Тернополі, в етно-галереї «Спадок» родини Демкур, про що буде повідомлено додатково.

unnamed (2)

За словами керівника пленеру, заслуженого художника України Миколи Шевчука, наступний пленер пройде в оновленому складі. Більше того, передбачається що у Зарваниці одночасно триватиме два пленери – іконопису і сакрального мистецтва та Другий Всеукраїнський живописний пленер «Тобі, Богородице!».

unnamed (10)

     Фото автора

 
ФоторепортажТернопільщинапленерікони