Поліцейські викрили «підприємців», які незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних чоловіків (відео)

Виїхати на місяць коштувало 300 доларів США, а за необмежений термін потрібно було заплатити від 2,5 до 3 тисяч доларів

Понад триста військовозобов'язаних чоловіків вивезли за кордон з території України приватні підприємці. Організатори незаконних заробітків - жителі Тернопільської та Волинської областей, які мали ліцензії «Укртрансбезпеки» на здійснення вантажних та пасажирських перевезень у Польщу, Чехію та Німеччину.  

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

На території Тернопільщини злочинне угруповання почало зловживати своїми можливостями ще на початку травня. Вони, маючи доступ до електронної системи «Шлях», вносили в неї ухилянтів, які намагалися залишити Україну під час мобілізації. Чоловіків вписували в документи другими водіями. 

За словами Олександра Буняка, начальника міграційної поліції Тернопільщини, ціна даної послуги залежала від терміну перебування за кордоном: виїхати на місяць коштувало 300 доларів США, а за необмежений термін потрібно було заплатити від 2,5 до 3 тисяч доларів. 

За шість місяців «підприємці» внесли в електронну систему «Шлях» понад 300 чоловіків.

Впродовж кількох місяців оперативники міграційної поліції спільно зі слідчими, працівниками карного розшуку, управлінням  боротьби з наркозлочинністю, ротою поліції особливого призначення та прикордонними підрозділами під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури документували незаконну діяльність заробітчан. 

Спецоперацію з викриття групи провели правоохоронці 22 листопада на двох пунктах пропуску. В Угринові зупинили 5 мікроавтобусів, а у Раві-Руській 2. Даним транспортом за кордон мали виїхати семеро чоловіків. 

У помешканнях «бізнесменів» оперативники провели 21 обшуки, вилучили понад 4 мільйони гривень, 9 бусів, легковий автомобіль, побутову техніку та записники. Звернулися поліцейські до суду з клопотанням про накладення арешту на усе вилучене майно. 

Трьом організаторам уже оголосили підозру відповідно до частини 3 статті 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою або з корисливих мотивів). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. 

Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Фото та відео Національної поліції

Війнакордонвійськовозобов'язані