Представникам місії ОБСЄ у Тернополі розповіли, що потрібно бійцям АТО

Тернопіль відвідали представники Івано-Франківського відділення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. 28 жовтня вони зустрілися із заступником голови Тернопільської ОДА Віктором Овчаруком.

Під час зустрічі йшлося про безпеку в регіоні, демобілізацію учасників АТО, їх соціальний захист. Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зауважили, що їх цікавить вплив конфлікту на сході країни на всі сфери суспільного життя.

Віктор Овчарук поінформував гостей про діяльність Ради учасників АТО, яка діє при ОДА, Центру допомоги учасникам АТО.

«Для наших бійців дуже потрібна психологічна реабілітація, - наголосив Віктор Овчарук. - В області створено центри з надання кваліфікованої медико-психологічної допомоги із широким комплексом реабілітаційних заходів на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні (денний стаціонар психіатричного профілю) і Тернопільського обласного наркологічного диспансеру. Загалом з початку проведення антитерористичної операції, станом на 20 жовтня цього року, за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулось 712 учасників АТО».

За дорученням голови Тернопільської ОДА обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді формує  реєстр дітей сімей військовослужбовців Тернопільщини, які беруть участь в АТО на сході України.

«У 305 дітей зазначеної категорії наявні проїзні документи, з них 202 дитини уже мали можливість відпочити та оздоровитися за кордоном (у Литві, Угорщині, Польщі, Хорватії, Сербії, Автономній Республіці Аджарія (Грузія). За сприяння ЦСССДМ забезпечено оздоровлення 67 дітей учасників АТО в оздоровчих таборах області, 10 дітей у Міжнародному дитячому спортивно-оздоровчому центрі «Артек Буковель», - констатував Віктор Овчарук.

Відповідаючи на запитання представників місії ОБСЄ, він зосередив увагу на окремих актуальних проблемах, які розглядаються на засіданнях Ради учасників АТО.

Довідково:  21 березня 2014 року ОБСЄ вирішила направити спеціальну моніторингову Місію цивільних спостерігачів в Україну. Оскільки мир і стабільність тут опинилися під загрозою, ОБСЄ як найбільша регіональна організація в світі, що займається питаннями безпеки, вирішила надати підтримку нашій країні. Місія спрямована на прохання українського уряду і за рішенням всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.
Метою місії є збір інформації та звіт про ситуацію в галузі безпеки, а також встановлювати і повідомляти факти, зокрема про конкретні випадки.
Представники Івано-Франківського відділення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні відстежують  ситуацію у Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Прес-служба ОДА