Провінційний Центр здоров’я на Тернопільщині оздоровлює учасників АТО
На півночі Тернопільщини до справи реабілітації демобілізованих учасників АТО нещодавно доєднався Центр здоров’я , створений свого часу в місті Ланівці, силами невтомного ентузіаста Георгія Мельника – академіка, публіциста, ветерана Другої світової війни та голови районного осередку « Союзу організації інвалідів України» .
- Для цієї мети ми підготували спеціальні запрошення, а вже військовий комісаріат вручає чи надсилає їх всім, хто потребує оздоровлення. Зрозуміло, що вигідніше пройти той чи інший рекомендований курс за місцем проживання, в своєму районі, аніж їхати десь за тридев'ять земель, бо це сьогодні недешево. Тим більше, що в нас є відповідні можливості й обладнання надавати медичну допомогу постраждалим, в залежності від поставленого діагнозу. Тож, хто має бажання і потребу – можуть сміливо до нас звертатися, - ділиться п. Мельник, - Не відмовимо, по можливості, навіть мешканцям інших, сусідніх районів.
В згаданому закладі до послуг учасників АТО є й обладнання, яке нормалізує серцево -судинну діяльність, і таке, що спрямоване на лікування опорно- рухового апарату чи нервової системи. Поки що лановецький Центр здоров’я, так би мовити, може на себе «взяти» в середньому 30 чоловік на місяць, однак бажаючих тут оздоровлюватись все ще недостатньо, хоч на обліку в райвіськкомісаріаті стоять 107 чоловік . А всього учасників АТО на Лановеччині близько двох сотень, адже є ті , котрих мобілізовували від МВС, облздороввідділу, інших структур. Як пояснює районний військовий комісар Олег Касюн, причини деякої пасивності колишніх бійців чисто психологічні:
- Мені б хотілось, щоб вони активніше почали туди ходити, бо молоді люди через свою скромність і вразливість не хочуть показувати суспільству ті чи інші фізичні вади й проблеми, тому часто воліють, незважаючи на затрати, їхати на оздоровлення десь у віддалений санаторій, аніж проходити реабілітацію за місцем проживання. Намагаються оформитись через лікарню, через обласний комісаріат, де завгодно. Аби не « світитись», на місцевому рівні. Тож доводиться їх трохи підштовхувати. Мабуть тому, що це здебільшого зовсім молоді хлопці й чоловіки, які намагаються приховати іноді від оточуючих свої недуги. Хоча даремно: бо суспільство із досить величезною симпатією й повагою ставиться до тих, хто захищали й продовжують відстоювати рубежі нашої батьківщини.
Попри всі згадані нами моменти, кількість відвідувачів Центру здоров’я, що в Ланівцях, з числа згаданої категорії, з кожним днем зростає. Як це часто буває: один переказує іншому. В когось є проблеми в кого з хребтом, у когось із ногами , комусь треба подолати наслідки контузій, іншому просто заспокоїтись, лежачи на лікувальному ліжку і слухаючи спеціально підібрану музику, бо атмосфера тут зовсім не лікарняна. Тож двері Центру здоров’я гостинно відчинені…
Фото автора